Wiadomości

stat

Limitowana Mazda RX-7

Co jakiś czas koncerny samochodowe decydują się na wprowadzenie limitowanych serii popularnych samochodów, by zwiększyć ich sprzedaż. Tak jest również w przypadku limitowanej edycji RX-7 - Type R Bathurst R.

Auto napędza silnik 13B RE-W o moc 280 KM współpracujący z 5-biegową skrzynią manualną. Jeżeli dodamy do tego jeszcze niezwykłą stylistykę - powstaje wybuchowa mieszanka drogowa. Ta limitowana edycja opiera się na modelu Type R, lecz charakteryzuje się najlepszym stosunkiem mocy do wagi pośród samochodów należących do serii RX-7. Posiada stworzone specjalnie dla tego modelu, pionowe zderzaki.

Samochód dostępny jest przede wszystkim w kolorze zastrzeżonym dla tej limitowanej edycji: Sunburst Yellow oraz dwóch innych: Pure White i Innocent Blue Mica.

Nazwę Bathurst wybrano dla uczczenia 12-godzinnego wyścigu samochodowego, jaki odbywa się w Bathurst w Australii, na którym EX-7 zdobywał laury przez trzy kolejne lata (1992-1994). Od tego czasu wszystkie limitowane wersje RX-7 noszą nazwę Bathurst.

Opinie (23) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Bentayga to SUV marki: