Wiadomości

stat

Limitowana Mazda RX-7

Co jakiś czas koncerny samochodowe decydują się na wprowadzenie limitowanych serii popularnych samochodów, by zwiększyć ich sprzedaż. Tak jest również w przypadku limitowanej edycji RX-7 - Type R Bathurst R.

Auto napędza silnik 13B RE-W o moc 280 KM współpracujący z 5-biegową skrzynią manualną. Jeżeli dodamy do tego jeszcze niezwykłą stylistykę - powstaje wybuchowa mieszanka drogowa. Ta limitowana edycja opiera się na modelu Type R, lecz charakteryzuje się najlepszym stosunkiem mocy do wagi pośród samochodów należących do serii RX-7. Posiada stworzone specjalnie dla tego modelu, pionowe zderzaki.

Samochód dostępny jest przede wszystkim w kolorze zastrzeżonym dla tej limitowanej edycji: Sunburst Yellow oraz dwóch innych: Pure White i Innocent Blue Mica.

Nazwę Bathurst wybrano dla uczczenia 12-godzinnego wyścigu samochodowego, jaki odbywa się w Bathurst w Australii, na którym EX-7 zdobywał laury przez trzy kolejne lata (1992-1994). Od tego czasu wszystkie limitowane wersje RX-7 noszą nazwę Bathurst.

Opinie (23) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Quattro to napęd na wszystkie koła stosowany w autach marki: