Wiadomości

Litr benzyny w cenie 3,57 zł. To dobry czas dla tankujących

Najnowszy artukuł na ten temat

Sonda: co nas denerwuje w czasie izolacji?

Tak niskich cen na stacjach paliw nie było od dawna.
Tak niskich cen na stacjach paliw nie było od dawna. fot. Lotos

Rozprzestrzeniająca się na całym świecie pandemia koronawirusa Covid-19 to jeden z czynników, który ma wpływ na spory spadek cen ropy naftowej i benzyny. Tak niskich cen paliwa nie było w Polsce od dawna. Według naszych ustaleń najniższa cena za litr PB 95 w Trójmieście wynosi 3,57 zł.
Ile razy w miesiącu tankujesz samochód?

raz 19%
dwa 34%
trzy 16%
cztery i więcej 24%
tankuję rzadziej niż raz na miesiąc 7%
zakończona Łącznie głosów: 2581
Już dawno nie widzieliśmy na pylonach z cennikami paliw tak promocyjnych cen. Czynników wpływających na obecną sytuację jest sporo. Obniżkę wywołała pandemia koronawirusa, a także wojna naftowa między Rosją i Arabią Saudyjską. Popyt spadł o prawie połowę. Jak podają analitycy BM Reflex - tak dużych obniżek w krótkim czasie nie notowaliśmy praktycznie nigdy. Dotyczy to zarówno rynku hurtowego, jak i detalicznego.

Najniższą cenę benzyny zaobserwowaliśmy na stacji Auchan w Rumi. Litr PB 95 kosztuje 3,57 zł. Ta sama stacja oferuje także najtańszy olej napędowy. Litr ON został wyceniony na 3,81 zł.

- Od kilku tygodni obserwujemy wyraźny trend malejących cen paliw na stacjach. Dynamika spadku jest bardzo duża i osiągnęła już ponad 1 zł/litr względem cen z początku 2020 roku. Spadek cen na przełomie trzech miesięcy to poziom 20 proc. Tylko w ostatnich trzech dniach w sieci stacji Lotos ceny paliw spadły średnio o ok. 15 gr/litr - tłumaczy Adam Kasprzyk, rzecznik prasowy Grupy Lotos.
Kilka dni temu baryłka ropy naftowej została wyceniona rekordowo nisko. Najniżej od blisko 18 lat.

- Ceny paliw w Polsce są pochodną notowań giełdowych produktów naftowych na rynku europejskim oraz kursów walutowych, w szczególności kursu USD/PLN. Dziś te parametry są na poziomie sprzyjającym niskim poziomom cen paliw na stacjach - dodaje.
Czy zatem możemy spodziewać się jeszcze niższych cen na trójmiejskich stacjach paliw?

- Obecnie trudna sytuacja na świecie w związku z pandemią koronawirusa nie jest do końca przewidywalna, a okres spadku konsumpcji paliwa trudny do określenia. Rynek jest bardzo dynamiczny. Trudno spekulować, jak sytuacja będzie wyglądać w najbliższym czasie. W dłuższej perspektywie z pewnością pandemia odbije się na rynku paliw, jednak nie wiemy jak bardzo. Zdaniem naszych ekspertów, w kolejnych tygodniach dynamika spadku cen paliw na stacjach może nie być tak duża, jak to miało miejsce dotychczas - zakończył Kasprzyk.
Zachęcamy was do uzupełniania w naszej porównywarce cen paliw na trójmiejskich stacjach. W naszym serwisie paliwowym, po prawej stronie, znajduje się opcja dodania ceny paliwa na wybranej stacji.

Opinie (248) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Do którego koncernu należy marka Lexus?