• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Możesz przetestować plac egzaminacyjny przed egzaminem

mJ
27 lutego 2024, godz. 12:00 
Opinie (54)
Osoby przygotowujące się do egzaminu na prawo jazdy mają okazję wcześniej poznać plac manewrowy PORD. Osoby przygotowujące się do egzaminu na prawo jazdy mają okazję wcześniej poznać plac manewrowy PORD.

Niewiele osób wie, że istnieje możliwość odbycia jazdy próbnej na placu egzaminacyjnym przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Podczas takiej wizyty kandydat na kierowcę może przećwiczyć dokładnie to, co czeka go podczas egzaminu praktycznego na placu manewrowym, w tym przede wszystkim "rękaw" i ruszanie na wzniesieniu.Czy przygotowując się do egzaminu na prawo jazdy jeszcze raz, skorzystał(a)byś z możliwości jazdy próbnej na placu?

Egzamin na prawo jazdy to bez wątpienia jedno z bardziej stresujących doświadczeń w życiu człowieka. Stres związany z egzaminem można jednak zmniejszyć poprzez wcześniejszą wizytę na placu egzaminacyjnym.

Jazda próbna to doskonała okazja na oswojenie się z infrastrukturą naszego ośrodka, a przede wszystkim zminimalizowanie stresu. Do dyspozycji są wszystkie stanowiska do wykonania zadań na placu w ramach wszystkich kategorii prawa jazdy. Jazdy próbne dostępne są we wszystkich naszych lokalizacjach - w Gdańsku, w Gdyni oraz w Chojnicach - wyjaśnia Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Czas jazdy próbnej wynosi 25 minut, a cena to 55 zł. Z jazdy próbnej można skorzystać wyłącznie w obecności instruktora nauki jazdy (z reguły to osoba, która przygotowuje kandydata do egzaminu).

Podczas jazdy próbnej po placu manewrowym można przećwiczyć zadania, które czekają na kandydata już podczas prawdziwego egzaminu, czyli:

  • przygotowanie do jazdy, sprawdzenia stanu technicznego podstawowych elementów pojazdu odpowiedzialnych bezpośrednio za bezpieczeństwo jazdy,
  • ruszanie z miejsca oraz jazda pasem ruchu do przodu i tyłu (tzw. rękaw),
  • ruszanie z miejsca do przodu na wzniesieniu.

Znajdź swój pierwszy samochód w naszym serwisie z ogłoszeniami Znajdź swój pierwszy samochód w naszym serwisie z ogłoszeniami

mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (54)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Audi?

 

Najczęściej czytane