• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ograniczenie do 40 km/h ukryte za drzewem

Łukasz
26 września 2023, godz. 20:00 
Opinie (128)

Znak można dostrzec dopiero na zwolnieniu filmu, mimo że nagrywający nie jedzie szybko.


- Kiedyś po ul. Janka WiśniewskiegoMapka można było jechać z prędkością 70 km/h, potem 50 km/h, a teraz miejscami jest ograniczenie do 40 km/h. Tylko skąd kierowcy mają o tym wiedzieć, skoro znak jest całkowicie zasłonięty krzakami - pyta retorycznie czytelnik Trojmiasto.pl, będący instruktorem nauki jazdy. Po naszym zgłoszeniu ZDiZ zapewnia, że roślinność niezwłocznie zostanie przycięta.Przyjąłbyś/przyjęłabyś mandat za przekroczenie prędkości za takim znakiem?

Pojechaliśmy na miejsce wskazane przez pana Łukasza i jego informacje w pełni się potwierdziły.

Niezależnie od zasadności znaku jego widoczność jest - najdelikatniej rzecz ujmując - ograniczona. Praktycznie całkowicie przesłania go roślinność.

Oto list pana Łukasza:

Od lat pracuję jako instruktor nauki jazdy. W mojej pracy zależy mi także na tym, by jak najlepiej i najrzetelniej przekazać wiedzę i umiejętność właściwego czytania znaków drogowych.


Niestety dwukrotnie nalegałem i prosiłem o poprawę znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h na ulicy Janka Wiśniewskiego w Gdyni. Z prośbami występowałem do zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg i Zieleni.

Dziś efekt jest taki, że kursanci, którzy kończyli kurs już dawno, a mowa tu o trzech miesiącach, bo w takim czasie ten znak się pojawił, niestety nie mają szansy go w odpowiednim czasie zauważyć.

Niestety moje monity nie są traktowane poważnie, a szkoda, bo przecież nie chodzi mi o krytykę dla krytyki, ale o to, by po prostu na drogach było bezpieczniej, a kierowcy nie płacili np. mandatów za przekroczenie prędkości, którego w tym przypadku mogliby uniknąć, gdyby znak był widoczny.

***

Informacje naszego czytelnika przekazaliśmy Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdyni, który odpowiada za oznakowanie dróg.

- Dziękujemy za zgłoszenie. Roślinność przysłaniająca znak zostanie dziś przycięta. informujemy również, że wspomniane oznakowanie to oznakowanie tymczasowe na czas prowadzonej w tym miejscu inwestycji - informuje Magdalena Wojtkiewicz, rzeczniczka ZDiZ w Gdyni.
Łukasz

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trójmiejska premiera nowego Torresa EVX w SsangYong Makurat! (1 opinia)

(1 opinia)
dni otwarte

Motosvera #3 Trinity Crowd

spotkanie, zlot

Wystawa zabytkowych Citroenów

wykład / prezentacja, wystawa, zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Firma Abarth nadaje sportowy charakter której marce aut?

 

Najczęściej czytane