• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ograniczenie do 40 km/h ukryte za drzewem

Łukasz
26 września 2023, godz. 20:00 
Opinie (128)

Znak można dostrzec dopiero na zwolnieniu filmu, mimo że nagrywający nie jedzie szybko.


- Kiedyś po ul. Janka WiśniewskiegoMapka można było jechać z prędkością 70 km/h, potem 50 km/h, a teraz miejscami jest ograniczenie do 40 km/h. Tylko skąd kierowcy mają o tym wiedzieć, skoro znak jest całkowicie zasłonięty krzakami - pyta retorycznie czytelnik Trojmiasto.pl, będący instruktorem nauki jazdy. Po naszym zgłoszeniu ZDiZ zapewnia, że roślinność niezwłocznie zostanie przycięta.Przyjąłbyś/przyjęłabyś mandat za przekroczenie prędkości za takim znakiem?

Pojechaliśmy na miejsce wskazane przez pana Łukasza i jego informacje w pełni się potwierdziły.

Niezależnie od zasadności znaku jego widoczność jest - najdelikatniej rzecz ujmując - ograniczona. Praktycznie całkowicie przesłania go roślinność.

Oto list pana Łukasza:

Od lat pracuję jako instruktor nauki jazdy. W mojej pracy zależy mi także na tym, by jak najlepiej i najrzetelniej przekazać wiedzę i umiejętność właściwego czytania znaków drogowych.


Niestety dwukrotnie nalegałem i prosiłem o poprawę znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h na ulicy Janka Wiśniewskiego w Gdyni. Z prośbami występowałem do zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg i Zieleni.

Dziś efekt jest taki, że kursanci, którzy kończyli kurs już dawno, a mowa tu o trzech miesiącach, bo w takim czasie ten znak się pojawił, niestety nie mają szansy go w odpowiednim czasie zauważyć.

Niestety moje monity nie są traktowane poważnie, a szkoda, bo przecież nie chodzi mi o krytykę dla krytyki, ale o to, by po prostu na drogach było bezpieczniej, a kierowcy nie płacili np. mandatów za przekroczenie prędkości, którego w tym przypadku mogliby uniknąć, gdyby znak był widoczny.

***

Informacje naszego czytelnika przekazaliśmy Zarządowi Dróg i Zieleni w Gdyni, który odpowiada za oznakowanie dróg.

- Dziękujemy za zgłoszenie. Roślinność przysłaniająca znak zostanie dziś przycięta. informujemy również, że wspomniane oznakowanie to oznakowanie tymczasowe na czas prowadzonej w tym miejscu inwestycji - informuje Magdalena Wojtkiewicz, rzeczniczka ZDiZ w Gdyni.
Łukasz

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Co roku na terenie Trójmiasta odbywają się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. Jak nazywa się to wydarzenie?

 

Najczęściej czytane