• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Olej napędowy już tańszy od benzyny

mJ
30 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (108)
Diesel tańszy od benzyny. Diesel tańszy od benzyny.

Na niektórych trójmiejskich stacjach paliw olej napędowy jest już tańszy od benzyny. To dość niecodzienna sytuacja. Dla wielu kierowców, szczególnie tych posiadających auta z silnikami diesla, to niemały szok. A prawdopodobnie będzie jeszcze lepiej.AKTUALNE CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIEAktualne ceny paliw na stacjach są:

Dwa dni temu informowaliśmy o tym, że ceny diesla niemal zrównały się z cenami benzyny. Dziś mamy jeszcze lepsze wiadomości dla właścicieli aut z jednostkami wysokoprężnymi.

Na niektórych stacjach paliw w Trójmieście olej napędowy jest już tańszy od Pb 95. O czym m.in. w Raporcie z Trójmiasta poinformowali nas czytelnicy portalu. Spadek cen ON to m.in. efekt coraz niższych cen diesla na rynku ARA i taniejącej ropy naftowej.

Jeden z naszych czytelników przesłał nam zdjęcia dwóch pylonów, które wykonał w dniu 29 marca. Na stacji Shell zlokalizowanej przy al. RzeczypospolitejMapka olej napędowy był tańszy od Pb 95 o 5 gr na litrze. Drugie zdjęcie zostało wykonane na stacji Orlenu na ul. KołobrzeskiejMapka. W tym przypadku różnica była mniejsza. Diesel był tańszy o 2 gr na litrze.

Diesel tańszy od benzyny. Diesel tańszy od benzyny.
W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych zmian na pylonach.

- W obliczu zawirowań rynku międzynarodowego i dynamicznych spadków cen ropy oraz paliw gotowych możemy oczekiwać dalszego ciągu przeceny, która będzie dotyczyć także detalicznego rynku w naszym kraju - zapowiadają eksperci z e-petrol.pl.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach ON potaniało o kilkadziesiąt groszy na litrze i w końcu kosztuje poniżej 7 zł za litr. Aktualna cena oleju napędowego jest najniższą od kwietnia 2022 roku. A prawdopodobnie będzie jeszcze lepiej.

mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Trójmiejska premiera nowego Torresa EVX w SsangYong Makurat! (1 opinia)

(1 opinia)
dni otwarte

Motosvera #3 Trinity Crowd

spotkanie, zlot

Wystawa zabytkowych Citroenów

wykład / prezentacja, wystawa, zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Type R to sportowa odmiana:

 

Najczęściej czytane