• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Paliwo tanieje w wolnym tempie. Ale tanieje

mJ
12 stycznia 2024, godz. 10:30 
Opinie (117)
Paliwo tanieje w wolnym tempie. Paliwo tanieje w wolnym tempie.

Na stacjach paliw w Polsce notujemy kolejne obniżki cen paliw. I choć są to niewielkie zmiany, to tendencja jest dobra i od jakiegoś czasu stała. Na niektórych stacjach w Trójmieście 95-oktanową benzynę można zatankować za około 5,9 zł za litr. Bardzo korzystnie tankują aktualnie właściciele aut z instalacją LPG.CENY PALIW NA STACJACH W TRÓJMIEŚCIEJakie paliwo tankujesz?

Tendencja spadkowaCeny paliw na stacjach w kraju spadają powoli, ale spadają.

- Przecena na detalicznym rynku paliw trwa już od połowy listopada, ale jej dynamika cały czas nie jest duża. Na przestrzeni blisko dwóch miesięcy 95-oktanowa benzyna i olej napędowy potaniały o niecałe 5 proc. Ostatni tydzień dołożył się do tego wyników 2-groszową korektą cen benzyny i diesla, które aktualnie w naszym kraju kosztują średnio 6,23 zł za litr i 6,43 zł za litr. Tanieje też autogaz i tu obniżka też wyniosła 2 grosze, a litr LPG na stacjach kosztuje średnio 2,89 zł. - informują analitycy z portalu e-petrol.pl.
Nowe paliwo E10 już na stacjach Nowe paliwo E10 już na stacjach

Benzyna poniżej 6 zł za litrDobre wiadomości są takie, że coraz więcej trójmiejskich stacji oferuje ceny znacznie poniżej średniej przedstawionej przez analityków z e-petrol.pl.

Są stacje, na których 95-oktanową benzynę zatankujemy poniżej 6 zł za litr. Z prowadzonego przez nas zestawienia "cen paliw w Trójmieście" wynika, że Pb95 (E10) najtaniej zatankujemy na gdyńskich stacjach: Moya na ul. Nowowiczlińskiej 2Mapka (5,87 zł za litr), Amic Energy na ul. Wielkopolskiej 260Mapka (5,87 zł), Orlen na ul. Wielkopolskiej 239Mapka (5,92 zł) i Shell na ul. Chwaszczyńskiej 10Mapka (5,95 zł).

Zdaje się, że już niebawem także ceny oleju napędowego na niektórych stacjach w Trójmieście spadną poniżej 6 zł za litr.

Bardzo dobre ceny LPGTo bardzo dobry czas dla posiadaczy aut z instalacją LPG. Na wielu stacjach autogaz zatankujemy średnio za 2,7-2,8 zł za litr. A są miejsca, jak chociażby stacja Auchan w Gdańsku przy ul. Szczęśliwej 3Mapka, gdzie LPG kosztuje 2,61 za litr.

Atrakcyjne ceny autogazu oferowane są także na m.in. Amic Energy na ul. Słowackiego 134Mapka (2,62 zł), Orlen na ul. Budowlanych 61Mapka (2,63 zł), Auchan w Rumi Mapka(2,64 zł) czy BP na ul. Lubczykowej 2Mapka (2,69 zł).

Do tych modeli aut nie warto Do tych modeli aut nie warto "lać" E10
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (117)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Event w Audi City Gdańsk

warsztaty, dni otwarte

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

Wystawa amerykańskich aut zabytkowych "Made in USA 2"

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Phantom to flagowa limuzyna:

 

Najczęściej czytane