Wiadomości

stat

Parkowanie na co drugim miejscu przy centrach handlowych - słuszne zalecenie czy absurd?

Od 4 maja ponownie działają centra i galerie handlowe. Funkcjonują jednak na nieco innych zasadach niż przed wybuchem pandemii. Lista obostrzeń jest dość długa. Ministerstwo zaleca nawet zachowanie dystansu jednego wolnego miejsca między samochodami na parkingach. To słuszna decyzja czy raczej absurd?Parkowanie przy centrach handlowych na co drugim miejscu to twoim zdaniem:

bardzo dobry pomysł 11%
pomysł dość absurdalny 73%
nie wiem, w najbliższym czasie nie wybieram się do galerii handlowej 16%
zakończona Łącznie głosów: 1023
Od zniesienia kolejnych obostrzeń i delikatnego odmrożenia gospodarki, które nastąpiło w poniedziałek, 4 maja, można odnieść wrażenie, że życie powoli wraca do normalności. Powoli.

Centra i galerie handlowe ponownie zaczęły tętnić życiem, a przysklepowe parkingi wypełniły się autami. Oczywiście osoby decydujące się na odwiedzenie takich miejsc powinny przestrzegać obowiązujących zasad. Wciąż muszą nosić na twarzy maseczki bądź inne odzienia zakrywające nos i usta, a także zachowywać bezpieczny dystans od innych osób.

Według zaleceń ministerstwa dystans powinny zachować także... auta na parkingach. Samochody należy parkować na co drugim miejscu. Jeśli nie ma takiej możliwości - trzeba zachować bezpieczny dystans przy wsiadaniu i wysiadaniu z pojazdów.

Pytanie, jaki sens ma to zalecenie? Jedyne, co przychodzi nam do głowy, to zniechęcenie ludzi do odwiedzania galerii handlowych. No bo przecież parkowanie samochodów standardowo, jeden przy drugim, nie może mieć wpływu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nawet jeśli dojdzie do sytuacji, w której spotkają się osoby z sąsiadujących aut - uniknięcie kontaktu jest banalnie proste i oczywiste. Wystarczy, że pasażerowie jednego samochodu poczekają kilkadziesiąt sekund, aż sąsiedzi wsiądą albo opuszczą swój pojazd. I już, po problemie.

Zalecenie parkowania na co drugim miejscu przy centrach handlowych to dobra wiadomość dla właścicieli bardzo drogich samochodów. Teraz nie będą narażone na parkingowe obicia czy wgniotki.

Parkowanie na co drugim miejscu to "martwe" zalecenie, bo ustawodawca za niestosowanie się do niego nie przewidział żadnych mandatów. Jak widać na załączonym filmie, na którym pokazane są parkingi czterech trójmiejskich galerii, niewielu kierowców stosuje się do zalecenia.

Jakie jest wasze zdanie na temat zalecenia o zachowaniu dystansu jednego wolnego miejsca między autami?

Centra handlowe w Trójmieście

Galerie handlowe ponownie otwarte

Opinie (87) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Ferrari?