Wiadomości

Pijany 19-latek wypożyczył auto przez aplikację matki i uderzył w znak

Młody mężczyzna, który uderzył w znak, był pod wpływem alkoholu. Zdjęcie ilustracyjne.
Młody mężczyzna, który uderzył w znak, był pod wpływem alkoholu. Zdjęcie ilustracyjne. mat. policji

Nie miał uprawnień do kierowania samochodami, wypożyczył więc auto "na minuty" przez aplikację swojej matki i - mimo że był pod wpływem alkoholu - ruszył w drogę, którą zakończył na znaku drogowym. 19-letni mężczyzna wpadł w ręce policji przy ul. OdyseuszaMapka w Gdańsku.Spowodowałe(a)ś kiedyś stłuczkę na drodze?

tak, ale była to niegroźna kolizja 42%
tak, wypadek był poważny 5%
na szczęście nie 53%
zakończona Łącznie głosów: 1445
W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci ruchu drogowego, patrolując rejon ulicy Odyseusza, zauważyli, jak kierowca auta "na minuty" stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w znak drogowy, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia i zaparkował auto kilkadziesiąt metrów dalej.

- Sprawcą kolizji okazał się 19-letni mieszkaniec Gdańska, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania, a samochód na minuty wypożyczył poprzez aplikację swojej matki - mówi Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali gdańszczanina i doprowadzili na komisariat.

Konsekwencje dla nieodpowiedzialnego kierowcyPolicjanci przypominają, że posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.

Z kolei za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Grzywna do 5 tys. złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie: kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Opinie (126) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

"Gelenda" to popularny przydomek którego modelu?