• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Plichta przejmie salon Kia w Gdańsku

mJ
18 kwietnia 2024, godz. 06:00 
Opinie (46)
Nowoczesny salon JD Kulej niebawem zmieni właściciela. Nowoczesny salon JD Kulej niebawem zmieni właściciela.

Od wielu miesięcy w kuluarach mówi się o przejęciu przez Grupę Plichta nowoczesnego salonu Kia JD KulejMapka w Gdańsku. Zdaje się, że niebawem dojdzie do oficjalnej zmiany właściciela obiektu zlokalizowanego nieopodal gdańskiego stadionu.Zmiana w lipcu?Przypomnijmy, że Grupa Plichta poszerzyła swoją ofertę o markę Kia w 2023 roku. Stało się to po przejęciu salonu w Olsztynie od... JD Kulej. I już wówczas coraz głośniej mówiło się o kolejnych zakupach Grupy Plichta i przejęciu także gdańskiego salonu JD Kulej.

I tak też się stanie. Nieoficjalnie, do przejęcia salonu przy ul. Uczniowskiej 30Mapka dojdzie 1 lipca tego roku.

Jak czytamy we wniosku, który 2 kwietnia wpłynął do UOKiK, koncentracja ma polegać na: nabyciu przez Plichta Auto Moto sp. z o.o., zorganizowanej części przedsiębiorstwa JD Kulej Sopot spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz nabycie przez Plichta sp. j. mienia należącego do JD Kulej sp. z o. o. Koncentracja ma na celu zapewnienie możliwość świadczenia dalszych usług jako autoryzowany sprzedawca i serwis samochodów marki Kia na terenie województwa pomorskiego.Nowoczesny salon JD Kulej niebawem zmieni właściciela. Nowoczesny salon JD Kulej niebawem zmieni właściciela.

Najnowocześniejszy salonW Gdańsku powstał najnowocześniejszy salon Kii w Europie W Gdańsku powstał najnowocześniejszy salon Kii w Europie

Warto dodać, że otwarty w kwietniu 2022 roku salon JD Kulej w Gdańsku był pierwszym tak nowoczesnym obiektem koreańskiej marki w Europie, który został zbudowany od podstaw.

Wizytówką obiektu jest kilkudziesięciometrowa platforma, na której eksponowane są samochody. Wieża pomieści 36 egzemplarzy aut.

Kompleks o powierzchni blisko 2,5 tys. m kw. składa się z salonu sprzedaży, dużego serwisu, warsztatu blacharsko-lakierniczego, myjni i stacji kontroli pojazdów.Co dalej z JD Kulej?Zdaje się, że właściciel firmy wycofa się z branży motoryzacyjnej, zamieniając ją na deweloperską, pod nazwą JDK Invest.

Na koniec dodajmy, że prawdopodobnie nie jest to jedyna głośna roszada na trójmiejskim rynku dealerskim, do której dojdzie być może jeszcze w tym roku. Ale o tym będziemy informować na bieżąco.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (46)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Event w Audi City Gdańsk

warsztaty, dni otwarte

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

Wystawa amerykańskich aut zabytkowych "Made in USA 2"

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Cayenne i Macan to modele aut którego producenta?

 

Najczęściej czytane