Wiadomości

stat

Potrącenie pieszego na ruchliwej, osiedlowej drodze


W środę wieczorem na ul. Zeusa w Kowalach zobacz na mapie Gdańska samochód potrącił pieszego. Z zapisu monitoringu wynika, że mężczyzna nie zachował zasad bezpieczeństwa i wszedł na jezdnię nie upewniając się, czy może to zrobić bezpiecznie.Czy bacznie rozglądasz się wchodząc na jezdnię?

tak, zawsze, nawet jak idę przez pasy i mam "zielone"

86%

tak, ale tylko jak przechodzę w niedozwolonym miejscu

8%

nie, raczej zerkam tylko kątem oka

6%
Tuż przed godz. 20 w środę na ul. Zeusa w Kowalach doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna wychodził z pobliskiego sklepu i wszedł szybkim krokiem na jezdnię wprost pod fiata seicento. Zdarzenie zarejestrowały kamery osiedlowego monitoringu.

Pieszy w wyniku uderzenia trafił do szpitala.

- 39-latek wtargnął na jezdnię poza przejściem dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód, którym kierował 22-latek. Policjanci teraz wyjaśniają całe zdarzenie - mówi asp. szt. Marzena Szwed-Sobańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.
Do zdarzenia doszło w strefie Tempo 30 - ograniczonej prędkości do 30 km/h. Na drodze dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa wykonano przed laty progi zwalniające.

Ulica Zeusa na Kowalach to droga, z której korzysta wielu mieszkańców pobliskich osiedli. Umożliwia ona dojazd nie tylko do wspomnianej miejscowości, ale też do Borkowa oraz osiedli położonych w Gdańsku.

Opinie (640) 17 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.