• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

To koniec obniżek cen na stacjach paliw?

mJ
19 czerwca 2024, godz. 12:00 
Opinie (169)
Co nas czeka w najbliższych dniach na stacjach? Co nas czeka w najbliższych dniach na stacjach?

Jak informuje portal e-petrol.pl, zbliża się koniec obniżek cen paliw na stacjach, a czeka okres stabilizacji. Powody? Osłabienie złotego i wzrost cen ropy naftowej. Najwięcej powodów do zadowolenia wciąż mają kierowcy tankujący do swoich samochodów autogaz.CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIECzy wierzysz w powrót do "starych" cen paliw?

Koniec obniżek cen?Nasza prognoza na ostatni tydzień roku szkolnego dla detalicznego rynku paliw zakłada stabilizację cen na stacjach. Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw to: 6,35-6,47 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla - 6,39-6,51 zł/l, a dla autogazu - 2,65-2,72 zł/l - prognozują analitycy z portalu e-petrol.pl.
Zdaje się zatem, że całkiem korzystny okres dla kierowców dobiega końca. A to za sprawą wzrostu cen surowca na giełdach naftowych i osłabienia złotówki w relacji do amerykańskiego dolara.

Cieszą się właściciele aut z LPGNa razie spadkowa seria jest jeszcze kontynuowana, a szczególne powody do zadowolenia mają kierowcy tankujący autogaz - dodają analitycy.
LPG na stacjach paliw tanieje systematycznie od lutego tego roku. W ciągu kilku miesięcy cena autogazu spadła już o blisko 9 proc. i aktualnie średnio kierowcy płacą za to paliwo 2,69 zł/l. Na niektórych stacjach LPG można zatankować już za nieco ponad 2,5 zł/l. Mniej za tankowanie autogazu ostatni raz płaciliśmy w sierpniu 2021 r.

Używane samochody z instalacją LPGNiekorzystne dla kierowców zmiany na rynkach bazowych mają już przełożenie na hurtowe ceny paliw. W ostatnich dniach rafinerie podnosiły ceny i dzisiaj m sześc. 95-oktanowej benzyny jest przez producentów wyceniany średnio na 4974,80 zł, a olej napędowy kosztuje 5012,60 zł. Benzyna na przestrzeni tygodnia podrożała o 65 zł. W przypadku diesla skala wzrostu jest dwa razy większa i wynosi 138,40 zł - wyliczają eksperci.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (169)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaka usługa kryje się pod nazwą auto-detailing?

 

Najczęściej czytane