• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Promocja na paliwo nie tylko na Orlenie. Tańsze tankowanie także na Lotosie i BP

mJ
4 lipca 2022, godz. 06:00 
Orlen wprowadził wakacyjną promocję na tańsze tankowanie. W jego ślady poszły Lotos i BP. Orlen wprowadził wakacyjną promocję na tańsze tankowanie. W jego ślady poszły Lotos i BP.

Wakacyjny rabat na paliwa - kilka dni temu Orlen wprowadził promocję, dzięki której kierowcy mogą zaoszczędzić 30-40 gr na litrze. Długo na reakcję innych koncernów czekać nie musieliśmy. W ślady Orlenu poszły Lotos i BP.CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIECzy skorzystałe(a)ś już z tańszego tankowania na stacjach Orlen?

Orlen: rabat do 40 gr na litrzePrzypomnijmy, że 27 czerwca na stacjach Orlenu zaczął obowiązywać rabat na paliwo w wysokości 30 gr na litrze. Posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje jeszcze większa zniżka, bo 40 gr na litrze.

Oczywiście są haczyki, bo promocja dotyczy wyłącznie benzyny i oleju napędowego (bez LPG). Co więcej, rabat nakładany jest wyłącznie na paliwo tankowane bezpośrednio do baku auta (kanister odpada). Obowiązują także limity - kierowca w okresie wakacyjnym może skorzystać z promocji w sumie sześć razy (trzy razy w okresie od 27 czerwca do 31 lipca i kolejne trzy razy w sierpniu), każdorazowo tankując maksymalnie 50 litrów paliwa.

Paliwo tańsze na wakacje. Jakie promocje na stacjach?Orlen: kto może skorzystać z promocji na paliwa od 1 lipca?Co bardzo ważne, z tańszego tankowania mogą skorzystać wyłącznie uczestnicy programu Orlen Vitay. Początkowo oferta skierowana była do posiadaczy aplikacji mobilnej wraz z aktywnym kontem. Przy pomocy umieszczonej w aplikacji wirtualnej karcie Vitay kierowcy mogli pobrać specjalny kupon promocyjny i dopiero wówczas skorzystać z rabatu na paliwo. I ten warunek wzbudził wiele kontrowersji wśród tankujących, bo po niższych cenach tankować nie mogli uczestnicy programu posiadający wyłącznie plastikowe karty Vitay.

Dlatego też Orlen nieco zmienił zasady promocji, które zaczęły obowiązywać od 1 lipca. Od tego dnia zarówno posiadacze aplikacji, jak i kart Vitay mogą tankować taniej na tych samych warunkach.

Wakacyjny rabat na paliwa: ile można zaoszczędzić?Załóżmy, że kierowca w pełni wykorzysta przysługujący mu limit promocyjnego tankowania i w wakacje zatankuje na stacjach Orlen sześciokrotnie, w sumie 300 litrów (po 50 litrów na jedno tankowanie). Załóżmy również, że tankuje benzynę Pb 95 w cenie 7,7 zł za litr. Gdyby nie obowiązywała żadna promocja, za wspomniane 300 litrów zapłaciłby 2310 zł. Ile zatem zaoszczędzi, korzystając ze standardowego, 30-groszowego rabatu? Dokładnie 90 zł, czyli 15 zł na jednym tankowaniu. Rabat nie jest tak okazały, jak mógłby się wydawać.

Jest ostateczna zgoda na przejęcie Lotosu przez OrlenTańsze tankowanie także na Lotosie i BPPromocję wprowadziła także Grupa Lotos. Promocję wprowadziła także Grupa Lotos.
To było do przewidzenia, że w ślady Orlenu pójdą inne koncerny. Od 1 lipca na stacjach Lotosu i BP również można tankować z 30-groszowym rabatem.

W przypadku Lotosu należy być aktywnym uczestnikiem programu Navigator (posiadanie fizycznej lub wirtualnej karty Navigator oraz akceptacja regulaminu). Kierowcy spełniający te warunki otrzymują kupony rabatowe - po trzy na każdy miesiąc, w którym trwać będzie promocja. Oczywiście - podobnie jak w przypadku Orlenu - na stacjach Lotosu także obowiązuje limit 50 litrów na jedno tankowanie.

Na stacjach paliw BP promocją objęci są także niezarejestrowani do programu lojalnościowego kierowcy. Na stacjach paliw BP promocją objęci są także niezarejestrowani do programu lojalnościowego kierowcy.
Po Orlenie i Lotosie promocję uruchomiło także BP. W okresie wakacyjnym na "zielonych stacjach" kierowcy zatankują również z 30-groszową zniżką na litrze. Co trzeba zrobić? Podobnie jak u konkurentów - być uczestnikiem specjalnego programu lojalnościowego. W przypadku BP to Payback. Co ciekawe, osoby, które nie są zarejestrowane w programie, również otrzymają zniżkę, ale będzie ona mniejsza - 10 gr na litrze. Również na 10-groszową zniżkę mogą liczyć użytkownicy aut z LPG.

W odróżnieniu do Orlenu i Lotosu oferta obejmuje nie tylko benzynę i olej napędowy, ale wspomniane także LPG i paliwa premium. Limit jest taki sam jak na wymienionych wyżej stacjach - wynosi 150 litrów w trzech tankowaniach na miesiąc. Promocja obowiązuje w okresie wakacyjnym.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dni Otwarte w Citroen Zdunek

dni otwarte

1/8 mili - Street Meeting Race v1

29 zł
zlot, zawody / wyścigi

Street Meeting Show

39 zł
pokaz

Sprawdź się

Sprawdź się

Midibus widoczny na zdjęciu przejeżdża przez:

 

Najczęściej czytane