Wiadomości

stat

Wrak zalega na parkingu, bo sklep nie chce go usunąć

interwencja trojmiasto.pl

Na parkingu pod hipermarketem Kaufland przy ul. Morskiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni od kilkunastu dni zalega niezabezpieczony wrak samochodu. - Problemem jest to, że parking jest bezpłatny, więc każdy może tu wjechać - odpowiada biuro prasowe firmy, nie podając terminu usunięcia auta.Aktualizacja godz. 10.37. Na parkingu w środowy poranek był nasz reporter. Okazuje się, że opisany przez nas samochód nie jest jedynym, który zalega w podziemiach.

Zalegające wraki na parkingu podziemnym marketu Kaufland
Czy widujesz wraki na parkingach przy sklepach i centrach handlowych?

tak, bardzo często

18%

zdarza się, ale rzadko

36%

nie, właściwie ich nie widuję

46%
O sprawie poinformował nas klient gdyńskiego hipermarketu.

- Wrak stoi z powybijanymi szybami, szkło leży na ziemi i nikt nie reaguje. Pracownicy sklepu obwiniają policję o to, że nie zabezpieczyła terenu, a przecież to teren prywatny, więc funkcjonariusze - podobnie jak straż miejska - nie mają jak reagować. Powinna to zrobić dyrekcja hipermarketu, ale nie zanosi się na to - opowiada pan Jarosław.

Porządek przy pojeździe, który nadal stoiPo jego interwencji rozsypane szkło miało zostać uporządkowane. Tyle że nikt nie zabezpieczył ani nie wywiózł auta, w którym bez problemu mogą nocować chociażby bezdomni. Problem z ich obecnością klienci mają zresztą od dawna.

- Na parkingu tym od dłuższego czasu gromadzą się osoby, które wyłudzają na siłę pieniądze. Ochrona nie reaguje w żaden sposób - dodaje czytelnik.
Po wyjaśnienia zadzwoniliśmy do dyrekcji gdyńskiego sklepu. Podczas rozmowy usłyszeliśmy, że pytania w tej sprawie możemy zadać, wysyłając je... pocztą na piśmie.

Zdjęcie wykonane w poniedziałek w tym tygodniu pokazuje, że niewiele się zmieniło.
Zdjęcie wykonane w poniedziałek w tym tygodniu pokazuje, że niewiele się zmieniło. fot. Trojmiasto.pl
Ostatecznie pocztą, ale elektroniczną, odpowiedział nam na pytania przedstawiciel biura prasowego całej sieci. Przyznał, że parking należy do hipermarketu. Sklep jest też jego administratorem.

- Podjęliśmy działania mające na celu usunięcie pojazdu, jednak ze względu na to, że teren jest własnością prywatną, policja i straż miejska nie mają obowiązku odholowywać pozostawionych na nim pojazdów - przyznaje Krzysztof Litwinek z biura prasowego sieci Kaufland.
Co oczywiste, przepisy umożliwiają taką reakcję właścicielowi terenu i pociągnięcie do późniejszej odpowiedzialności właściciela pojazdu. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi, czy i kiedy zostaną podjęte takie kroki w tym przypadku.

Rozwiązanie? Płatne parkowanieUsłyszeliśmy za to, że rozwiązanie podobnych kontrowersji w przyszłości może przynieść wprowadzenie opłat za parkowanie pod hipermarketem. Podobną decyzję w okolicy podjęto w związku z zastawianiem parkingu przy Biedronce przy ul. Morskiej.

Czytaj też: Gdynia: parking przy Biedronce przy Morskiej płatny

- W wielu miejscach w Polsce przy naszych sklepach takie rozwiązanie funkcjonuje. Analizujemy, czy wprowadzić je także przy ul. Morskiej - dodają przedstawiciele sklepu.

Zdewastowane auto zalegające na parkingu przy sklepie Netto w Gdańsku.

Opinie (162) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Co to jest CDI?