Wiadomości

Wypadek samochodowy... na suficie sklepu monopolowego


"Piłeś - nie jedź" - prawie nikt z nas nie zwraca już uwagi na podobne hasła, zawieszone zazwyczaj przy kasie sklepów monopolowych. Co innego jak zobaczymy śmiertelny wypadek. Nawet, gdy jest on zainscenizowany... na suficie sklepu monopolowego.Czy taka instalacja przemówi do rozsądku kierowcom?

tak, jest sugestywna i daje do myślenia 29%
nie wiem, ale jeśli przejmie się nią choć jedna osoba, to już będzie sukces 44%
wątpię, prowadzącym po pijanemu brakuje rozsądku 11%
nie, to wyłącznie reklama tego sklepu 16%
zakończona Łącznie głosów: 427
- Kilka lat temu ledwo uszedłem z życiem z poważnego zdarzenia, które spowodował pijany uczestnik ruchu. Traf chciał, że byłem już wtedy właścicielem sieci sklepów spożywczych. Uznałem, że żadna wywieszka, a tylko sugestywny obraz pozwoli uzmysłowić moim klientom, jak niebezpieczne jest prowadzenie po alkoholu - mówi Adam Czarnecki z Gdyni. - Urządzając nowy sklep przy ul. Świętojańskiej postanowiłem, że pod sufitem części monopolowej stworzę naturalnej wielkości makietę wypadku drogowego.

W ten sposób na suficie sklepu możemy oglądać lustrzaną rzeczywistość. Z oryginalnym czarnym kabrioletem i dzieckiem płaczącym nad zwłokami rodzica.

- Efekt okazał się być piorunujący - mówi Adam Czarnecki. - Klienci wchodzą do części monopolowej często tylko po to, aby zobaczyć dioramę. A kupujący alkohol często nawiązują do niej, przestrzegając na przykład kolegę, któremu zdarza się jeździć na "podwójnym gazie".

Makieta to tylko jeden z projektów mających zapobiegać pladze kierowców poruszających się samochodem pod wpływem alkoholu. Najnowszym pomysłem Adama Czarneckiego jest wciągniecie w akcję znanych kabaretów. Już w sobotę za ladą Delikatesów Dwunastka, przy ul. Świętojańskiej 120, stanie kabaret Limo.

- Staniemy za ladą nie po to, aby reklamować sklep. Chcemy żartem włączyć się w akcję przypominającą o bezwzględnym zakazie jazdy na podwójnym gazie. A gdzie znaleźć lepsze audytorium, jak nie wśród klientów monopolu... - tłumaczy Szymon Jachimek z kabaretu Limo.

Limo pojawi się w sklepie monopolowym w sobotę, 6 kwietnia od godziny 18 do 19:30.

To nie koniec akcji charytatywnych z udziałem trójmiejskiego kabaretu. 15 kwietnia, o godzinie 18, w sali koncertowej portu w Gdyni, odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Adama "Smutnego" Pernala, pianisty z kabaretu "Potem". Oprócz Limo będzie tam można zobaczyć grupę improwizacyjną "Kompani w gorącej wodzie" oraz Kacpra Rucińskiego.

Kabaret Limo za ladą sklepu monopolowego.

Opinie (67) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W Polsce limit prędkości na drodze ekspresowej jednojezdniowej wynosi: