Wiadomości

stat

Będzie bezpieczniej na Obłużu

Nowe rozwiązania mają sprawić, że na zjeździe z Estakady będzie bezpieczniej.
Nowe rozwiązania mają sprawić, że na zjeździe z Estakady będzie bezpieczniej. fot. Piotr Manasterski/KFP

Odcinek ul. Kwiatkowskiego za estakadą należy do najbardziej niebezpiecznych w Gdyni. Na szczęście ZDiZ i policja wprowadzają już zmiany, które mają pomóc kierowcom i pieszym.Czy okolice Estakady Kwiatkowskiego są bezpieczne?

nie, kierowcy pędzą tamtędy, jakby jechali po autostradzie

46%

jest tak samo jak na innych drogach

40%

jest bezpieczniej dzięki bezkolizyjnym zjazdom

14%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 412
Najgorzej jest na skrzyżowaniu ul. Podgórskiej i ul. Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni. Zostały tam jednak postawione znaki ostrzegawcze, a lada dzień zakończy się malowanie pasów na jezdni. Zarząd Dróg i Zieleni wzmocni oświetlenie, zamontuje również nowe światła pulsacyjne, które mają przypominać kierowcom o tym, że muszą uważać na pieszych. Zresztą kierowcy też mogą liczyć na ułatwienia.

- Odcinek od ul. płk. Dąbka zobacz na mapie Gdyni do estakady częściej będzie patrolować policja. Powstanie też odrębny lewoskręt - mówi radny Gdyni Jerzy Miotke.

Na skrzyżowaniu nie stanie fotoradar. Większość wypadków w tym miejscu nie zdarza się bowiem z powodu przekraczania dozwolonej prędkości. Poza tym fotoradary stoją już nieopodal - na Estakadzie Kwiatkowskiego oraz przy ul. płk. Dąbka.

Mimo to skrzyżowanie ul. Podgórskiej i Kwiatkowskiego należy do bardzo niebezpiecznych. W zeszłym roku doszło tam do ponad 100 kolizji, były też ofiary śmiertelne. - Zdajemy sobie z tego sprawę, stąd prace nad poprawą bezpieczeństwa. Jeśli te środki nie pomogą, wspólnie z policją i przedstawicielami ZDiZ wprowadzimy bardziej radykalne rozwiązania. Mam jednak nadzieję, że nie będą potrzebne - mówi Jerzy Miotke.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (81)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia