• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

16-latek miał 1,5 promila i jechał rowerem... obwodnicą

mJ
13 maja 2024, godz. 18:00 
Opinie (38)
Zdjęcie poglądowe Zdjęcie poglądowe

W miniony weekend policjanci z Gdańska zatrzymali pięciu kierowców pod wpływem alkoholu. Wśród nich była 44-latka, która z 3 promilami w organizmie kierowała smartem. Funkcjonariusze podjęli także interwencję wobec 16-latka, który będąc pod wpływem 1,5 promila, jechał rowerem... drogą S-6. Do policyjnego aresztu trafił również 26-letni kierowca renault, który miał dwa sądowe zakazy, znaczną ilość narkotyków przy sobie i prawdopodobnie był pod wpływem środków odurzających.Sopot: pod wpływem 1,8 promila uderzyła w kilka aut. Nie pamiętała w ile Sopot: pod wpływem 1,8 promila uderzyła w kilka aut. Nie pamiętała w ile

Czy kiedykolwiek jechałe(a)ś rowerem po alkoholu?

W piątek przed godz. 11 na ul. SyriuszaMapka patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 44-latka kierującego fordem focus. Podczas interwencji mężczyźnie trzęsły się ręce, miał zaczerwienione oczy i czuć było od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Gdańska był pod wpływem ponad promila. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy i przewieźli go do komisariatu.

Dwa sądowe zakazy, 147 porcji marihuany i klefedronuW sobotę przed godz. 1 w nocy na ul. MalarzyMapka policyjni wywiadowcy postanowili skontrolować kierującego renault clio. Od początku mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, był agresywny i chciał uciec z miejsca kontroli. Mundurowi obezwładnili go i zatrzymali. W trakcie interwencji i sprawdzania danych 26-latka z Gdańska okazało się, że ma on dwa zakazy sądowe, które obowiązywały go do grudnia 2024 r.

Podczas kontroli osobistej, a także podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli zawiniątka z substancją koloru żółtego oraz worek foliowy z suszem roślinnym. Od mężczyzny w szpitalu została pobrana krew do badań na obecność środków odurzających w organizmie. Biegły po zbadaniu substancji należących do 26-latka stwierdził, że jest to znaczna ilość narkotyków w postaci 147 porcji marihuany i klefedronu. Za posiadanie takiej ilości narkotyków mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, a także zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe.


Tradycyjnie w weekend gdańska policja miała ręce pełne roboty. Tradycyjnie w weekend gdańska policja miała ręce pełne roboty.

Pijany 16-latek na rowerze jechał obwodnicąW sobotę po godz. 1 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że drogą S-6Mapka na wysokości węzła Matarnia porusza się rowerzysta. Na miejscu funkcjonariusze wylegitymowali wskazanego przez świadka 16-leteniego rowerzystę, od którego czuć było zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że nieletni był pod wpływem ponad 1,5 promila. 16-latek został przekazany pod opiekę matce, a za swoje zachowanie odpowie w sądzie rodzinnym.

Po godz. 8 na ul. Na SzańcachMapka funkcjonariusze drogówki skontrolowali 57-latka kierującego renault. Od gdańszczanina czuć było zapach alkoholu, więc został zbadany alkomatem. Urządzenie wykazało, że 57-latek miał w organizmie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i przewieźli go do komisariatu.


Ujęcie obywatelskie pijanej kobietyW sobotę przed godz. 10 policjanci drogówki dostali zgłoszenie, że na ul. GuderskiegoMapka doszło do ujęcia obywatelskiego kierującej smartem, która jest pijana. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 44-latki, która siedziała za kierownicą pojazdu. Badanie wykazało, że była ona pod wpływem 3 promili alkoholu. Kobieta została zatrzymana.

Do kolejnego ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego doszło w niedzielę tuż po godz. 2 w nocy na ul. StryjewskiegoMapka. Na miejsce pojechali policjanci ze Śródmieścia, którzy zatrzymali 33-latka z Ukrainy kierującego audi A4. Badanie alkomatem wykazało, że był on pod wpływem prawie 2 promili. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał szybko dostać się do szpitala, do którego z urazem nogi trafiła jego partnerka. Sprawca nie chciał czekać na taksówkę lub inny środek transportu, wiec wsiadł za kierownicę swojego auta, będąc w stanie nietrzeźwości.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Za złamanie sądowego zakazu grozi do 5 lat więzienia. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także sądowy zakaz i wysoka grzywna.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (38)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Moto Safety Day

festyn, spotkanie

Zbieramy na Karetkę

90 - 290 zł
zlot, imprezy i akcje charytatywne

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Jedyny w Trójmieście salon Porsche znajduje się w:

 

Najczęściej czytane