BMW X5 (produkowany od 2006) (2 opinie)

Drogi łączą ludzi. Jednak każda droga stawia pojazdom inne zadania. Idealny samochód musi więc spełniać różne wymagania. Powinien być jak samochód sportowy, a mimo to wygodny; przestrzenny, ale i elegancki; funkcjonalny, a mimo to niepowtarzalny. Niemożliwe? Do tej pory tak. Ale teraz przyszedł czas na BMW, które zaskoczy wszystkich, ponieważ nadaje się na drogi, po jakich kierowcy nie zwykli byli jeździć. Odkryj nowy wymiar jazdy. Odkryj BMW X5.

Wygląd zewnętrzny BMW X5 emanuje siłą i solidnością. Jego muskularne, a zarazem eleganckie kształty już na pierwszy rzut oka wskazują, że nie jest to tylko zwykły samochód z napędem na cztery koła. Ekskluzywny wystrój wnętrza przypomina raczej luksusową limuzynę BMW. I takie właśnie było nasze zamierzenie, kiedy projektowaliśmy BMW X5. Chcieliśmy stworzyć samochód, łączący takie cechy aut terenowych jak sportowy charakter i wszechstronność z elegancją i komfortem limuzyny.
BMW X5 pozwala na sporą dozę indywidualizmu. Przy złożonych siedzeniach tylnych powstaje obszerna, niemalże całkowicie płaska powierzchnia załadunkowa.
Zalety układu jezdnego BMW widoczne są dla kierowcy przede wszystkim w łatwości prowadzenia auta i wysokim komforcie jazdy. BMW X5 nie odbiega od tej reguły. Stały napęd na cztery koła, niezależne zawieszenie kół i niski środek ciężkości sprawiają, że nasze nowe auto typu Sports Activity Vehicle ma zwinność i dynamikę limuzyny. W ten sposób BMW X5 łączy najlepsze cechy dwóch kategorii aut: zalety solidnej limuzyny z właściwościami samochodu terenowego
Silniki BMW X5 to najnowocześniejsza technologia. BMW jako pierwszy producent na świecie stosuje w silnikach V8 adaptacyjny układ chłodniczy oraz chłodzone wodą alternatory. Ten samochód typu Sports Activity Vehicle wyposażony jest ponadto w zmienną regulację faz rozrządu VANOS po stronie zaworów dolotowych (BMW X5 3,0i również po stronie zaworów wylotowych) oraz w cyfrowy układ sterowania silnikiem optymalizujący wydajność silnika. W ten sposób możliwe było połączenie wysokiego momentu obrotowego i mocy z niską emisją spalin i niskim zużyciem.

Bezpieczeństwo

BMW X5 to nie tylko zupełnie nowy rodzaj pojazdu o najnowocześniejszej technologii i najwyższym komforcie, to również jeden z najbezpieczniejszych samochodów na rynku. Skrót NCPA (New Car Assessment Program) - program oceny nowo wprowadzanych samochodów - określa nowe standardy testów zderzeniowych w Unii Europejskiej, USA i Japonii, przewidujące m. in. wyższe prędkości zderzeń testowych. BMW X5 zdało te testy celująco.
Reflektory ksenonowe (światła mijania i drogowe) z dynamiczną regulacją zasięgu oświetlenia zapewniają znacznie lepsze oświetlenie jezdni. Jest to szczególnie korzystne podczas złej widoczności lub złej pogody, ponieważ siła oświetlenia jest podnad dwa razy większa niż w tradycyjnych lampach halogenowych. Ponadto regulacja wysokości reflektorów zależna od stanu załadowania zapobiega oślepianiu kierowców poprzedzających i nadjeżdżających z przeciwka.
Po przyłączeniu przyczepy do BMW X5 automatycznie aktywuje się układ kontroli stabilności przyczepy. Ten jedyny tego rodzaju system na świecie jest częścią układu DSC i rozpoznaje obecność przyczepy po połączeniu złącza elektrycznego w tyle pojazdu. Gdy przyczepa zaczyna poruszać się ruchem wahadłowym, automatycznie wyhamowywane są wszystkie koła i redukowana jest moc silnika. Dzięki temu zespół pojazdów szybko odzyskuje stabilność.
Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne, poduszki chroniące głowę, i poduszki boczne z tyłu gwarantują maksymalną ochronę wszystkich pasażerów.

Dane techniczne:

Wersje: 3.0si 3.0d 4.8i 3.0sd

Inne modele marki BMW:

M3, M5, M6, Seria 1, Seria 3, Seria 7, X1, X3, X5, X6, Z4,

Foto Moto

  Opinie (2)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.