Citroen C4 II (2010-teraz) (produkowany od 2010)

Citroena C4 nowej generacji zaprojektowano od początku do końca pod znakiem użytecznych i intuicyjnych innowacji, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, komfortu jak i przestronności wnętrza.
"Z myślą o nowym Citroenie C4 opracowaliśmy intuicyjne technologie, które ułatwią jego codzienne użytkowanie. Skupiliśmy się przede wszystkim na elementach, które dotyczą życia na pokładzie, komfortu i bezpieczeństwa: tak naprawdę, to czego oczekuje się dzisiaj bardziej niż szybkiej jazdy, to możliwość efektywnego wykorzystania czasu spędzonego w samochodzie - mówi Jeremie Maestracci, szef projektu C4.

Zgodnie z duchem francuskiej marki, nowy C4 jest oczywistą kwintesencją technologii. Zaprojektowany został od początku do końca pod znakiem użytecznych i intuicyjnych innowacji, zarówno w zakresie bezpieczeństwa, komfortu jak i przestronności wnętrza. Dlatego też, poza technologiami już znanymi i cenionymi przez użytkowników (np. wspomaganie ruszania na wzniesieniu, elektryczny hamulec postojowy, alarm niezamierzonego przekroczenia linii AFIL, dwufunkcyjne ksenonowe reflektory kierunkowe, radar parkowania czy system pomiaru dostępnego miejsca) pojazd korzysta z nowych, często niespotykanych dotychczas w tym segmencie rozwiązań.

Innowacje dla większego bezpieczeństwa
Citroen C4 proponuje teraz nowe rozwiązania, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa kierowcy, pasażerom i innym uczestnikom ruchu:
- system kontroli martwego pola to oferta niespotykana w tym segmencie. Ta funkcja informuje kierowcę za pośrednictwem pomarańczowej diody, usytuowanej na odpowiednim lusterku bocznym, o obecności innego pojazdu w martwym polu samochodu. System ten, który funkcjonuje dzięki czterem ultradźwiękowym czujnikom zlokalizowanym w przednim i tylnym zderzaku i aktywny jest w przedziale prędkości 12-140 km/h, nadzoruje strefę z przodu nie objętą przez lusterko boczne i rozciągającą się do około 5 m za zderzakiem tylnym i 3,5 m na boki samochodu.
- programowany regulator/ogranicznik prędkości. Kierowca może zarejestrować nawet pięć wybranych wartości prędkości, co umożliwia ich szybszy wybór i ustawienie odpowiednich parametrów w czasie jazdy, przy napotkaniu ograniczeń na trasie.
- przednie światła przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlenia zakrętów. Reflektory te
dostarczają dodatkową wiązkę światła w kierunku wewnętrznej strony zakrętu zwiększając widoczność i bezpieczeństwo na zakrętach i skrzyżowaniach. Funkcja uruchamia się automatycznie w momencie włączenia przez kierowcę kierunkowskazu lub gdy kąt skrętu kierownicy osiągnie 60°. Światła przeciwmgielne mogą oświetlać kąt nawet do 75° na lewą i prawą stronę samochodu.
- innowacyjna usługa Citroen eTouch. Obejmuje ona całą gamę usług dostępnych na pokładzie: wezwanie pomocy i assistance z lokalizacją (w zależności od kraju), obydwie usługi są bezpłatne i dostępne przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę, dzięki wbudowanej karcie SIM, i w razie awarii lub wypadku, gwarantują precyzyjną lokalizację pojazdu i szybką interwencję odpowiednich służb ratowniczych.
Do dyspozycji użytkowników oddane zostaną również dwie nowe usługi dostępne za pośrednictwem internetu: Wirtualna Książka Serwisowa i Eco Driving. Dzięki tym usługom, kierowca otrzymuje odpowiedni komunikat w przypadku problemów mechanicznych lub związanych z bezpieczeństwem, informacje o przeglądzie do realizacji oraz może kontrolować poziom zużycia paliwa i emisji CO2.

Komfort i wygoda
Na pokładzie Citroena C4 podróżuje się jak w pierwszej klasie dzięki wygodnym, bardzo komfortowym fotelom. Dysponują one regulacją lędźwiową dla utrzymania optymalnej pozycji ciała. Aby zapewnić pełne odprężenie w podróży, kierowca i pasażer z przodu korzystać mogą z elektrycznej funkcji masażu lędźwiowego odcinka kręgosłupa. To wyjątkowa propozycja na rynku samochodów kompaktowych.

Wytłumienie wnętrza również jest koniecznym warunkiem komfortu na pokładzie. Izolacja akustyczna w nowym C4 osiągnęła poziom znamienny dla najnowszych modeli francuskiej marki (w szczególności limuzyny C5). Aby zapewnić przytulną atmosferę, wibracje i hałasy silnika, szumy aerodynamiczne, odgłosy toczenia i pracy zawieszenia wyeliminowane zostały możliwie najbliżej źródła ich powstawania, dzięki zastosowaniu:
- wielowarstwowej akustycznej panoramicznej szyby przedniej z folią tłumiącą,
- warstw uszczelniających na poziomie nadwozia i drzwi, a także uszczelek zewnętrznych,
- dodanie warstw izolacyjnych w przedziale silnikowym.

Dla komfortu i przyjemności jazdy duże znaczenie ma również system audio. Nowy C4 dysponuje systemem z efektem przestrzennej emisji dźwięku, który gwarantuje optymalną jego jakość, dzięki wiernemu odtwarzaniu dźwięków, mocniejszym basom i równomiernemu rozprowadzaniu muzyki w całej kabinie. A dla bardziej wymagających, jako opcja w trzecim poziomie wyposażenia proponowany jest nowy, wysokiej klasy system Hi-Fi, opracowany we współpracy z firmą Denon. Obejmuje on wzmocnioną tubę basową w bagażniku i podnosi dodatkowo jakość dźwięku.

Nowy C4 zaprojektowany został w taki sposób, aby dostosować się do potrzeb każdego użytkownika. Oferuje zatem liczne elementy wyposażenia z możliwością personalizacji, które pozwalają stworzyć w kabinie unikalny klimat. Kierowca ma do wyboru cztery gamy polifonicznych dzwonków dla sygnału kierunkowskazów i alertów, trzy poziomy natężenia przepływu klimatyzowanego powietrza (łagodny, średni, intensywny) oraz paletę odcieni tła zestawu wskaźników (od bieli do błękitu).

Ponadto, będący gwarantem bezpieczeństwa i komfortu nowy C4 dysponuje dużą powierzchnią przeszkloną. Doświetlenie wnętrza, jakie zapewnia szeroka szyba przednia, zwiększyć może panoramiczny przeszklony dach o powierzchni 1,3 m2, dostępny już od drugiego poziomu wyposażenia.

Multimedia
Nowy C4 oferuje liczne gniazda, niespotykane dotąd na rynku kompaktowych hatchbacków, takie jak chociażby gniazdo 230 V, sprytnie usytuowane w wysokiej konsoli centralnej. Idealne, a nawet niezbędne dla osoby chcącej efektywnie wykorzystać każdy moment podróży

C4 wyposażony jest też w port USB, gniazdo Jack i gniazdo 12 V, wszystkie zlokalizowane w przedniej części konsoli centralnej i oświetlone źródłem światła pochodzącym z fasady centralnej. Gniazdo 12 V dostępne jest również w bagażniku. Wszystkie te znajdujące się w zasięgu ręki rozwiązania gwarantują duży komfort kierowcy i pasażerom.

Ponadto, nowy C4 może być wyposażony we wbudowany najnowszy system nawigacji z dużym kolorowym ekranem. eMyWay posiada kolorowy wyświetlacz wysokiej rozdzielczości, pamięć wewnętrzną, złącze USB kompatybilne ze wszystkimi odtwarzaczami MP3, funkcję wyświetlania ograniczeń prędkości i funkcję streaming audio bluetooth, która daje możliwość odtwarzania plików muzycznych zapisanych w telefonie komórkowym.

Dane techniczne:

Silniki: 1.4 (95 KM) VTi, 1.6 (120 KM) VTi, 1.6 (92 KM) HDi, 1.6 (112 KM) HDi,
2.0 (150 KM) HDi

Inne modele marki Citroen:

Berlingo, C-Crosser, C1, C2, C3 Picasso, C4, C4 Picasso, C6, DS3, DS5, Jumper, Nemo, Xsara Picasso,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij