Wiadomości

Czy off-road po lesie będzie legalny?

Lasy Państwowe chcą bliżej poznać motywację miłośników off-roadu do uprawiania tej aktywności.
Lasy Państwowe chcą bliżej poznać motywację miłośników off-roadu do uprawiania tej aktywności. fot. spotpoint74 / 123rf.com

Czy już niebawem miłośnicy off-roadu będą mogli legalnie wjechać do lasu? Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych rozważa taką możliwość. Pierwszym krokiem ku wprowadzeniu zmian jest ankieta, która krąży po sieci. To badanie, które ma pomóc w podjęciu decyzji.Czy fani off-roadu powinni otrzymać zgodę na jazdę po lesie?

tak, zupełnie mi to nie przeszkadza, niech rozwijają swoją pasję 18%
tak, ale tylko na wyznaczonych fragmentach 26%
raczej tak, ale przy zachowaniu rygorystycznych zasad 7%
nie, zdecydowanie, las nie jest miejscem dla tego typu zabaw 49%
zakończona Łącznie głosów: 1409
Przypomnijmy, że wczoraj opublikowaliśmy tekst na temat nielegalnego toru motocrossowego w Gdańsku. Dla miłośników off-roadu, którzy wciąż szukają legalnych miejsc do uprawiania tej aktywności - pojawiło się światełko w tunelu.

Lasy Państwowe zwróciły się do środowiska off-roadowego z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej jeżdżenia pojazdami po lesie (motocross, quad, terenówka lub inny). Rozbudowana ankieta składa się z 35 pytań, które mają na celu przybliżyć Lasom Państwowym obraz uprawiania off-roadu w Polsce, a także oczekiwania miłośników tej aktywności.

Autor ankiety w przeprowadzanym badaniu społecznym pyta m.in. o rodzaj pojazdu wykorzystywanego do jazdy po bezdrożach, preferencje dotyczące tras oraz ich dostępność, a także o motywację do uprawiania off-roadu.

Niewykluczone, że po pomyślnym przeanalizowaniu wyników ankiety Lasy Państwowe zdecydują się wygospodarować leśne fragmenty, na których jazda off-road będzie w pełni legalna. Będziemy monitorować ten temat i na bieżąco informować was o kolejnych krokach.

Czytaj także: Off-road, czyli sztuka topienia terenówki w błocieOpinie wybrane


wszystkie opinie (162)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Sprawdź się

Jaka trójmiejska firma jest przedstawicielem marki MINI?