• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czytelnik: kierowcy ruszają spod świateł jak ślimaki. Odłóżcie te telefony

Jerzy
6 czerwca 2023, godz. 14:00 
Opinie (202)
Ślamazarne ruszanie spod świateł to często efekt... zapatrzenia w telefon. Ślamazarne ruszanie spod świateł to często efekt... zapatrzenia w telefon.

Z dynamicznym ruszaniem spod świateł jest coraz gorzej - mówi jeden z naszych czytelników. Kierowcy zamiast skupić się na sprawnym ruszeniu, wolą np. skupić się na ekranie własnego telefonu. Są zamyśleni, rozkojarzeni - grzmi pan Jerzy. A to niestety generuje coraz dłuższe korki.Jak ruszasz spod świateł?

Poniżej prezentujemy treść listu czytelnika - pana Jerzego.

Od lat na naszych drogach przybywa samochodów. Robi się coraz ciaśniej. Tego nie zatrzymamy. I zamiast popracować nad bardziej płynnym ruchem z krótszym czasem zalegania w długich korkach - wielu kierowców robi wszystko, aby zatory były jeszcze dłuższe. Mam na myśli oczywiście ślamazarne ruszanie spod świateł. Są wolni jak ślimaki. Myślą głównie o sobie: "ja zdążę przejechać".

Szkoda tylko, że przez twoje guzdranie, na jednej zmianie świateł zamiast 20 aut przejedzie ich 14. I teraz pomnóżmy to przez kilkuset "spóźnionych" kierowców, przez których skrzyżowanie pokonuje mniej aut. To w ciągu godziny, przy kilkudziesięciu cyklach świateł, tych samochodów, które utknęły na dłużej przed sygnalizacją, robi się naprawdę dużo.


Dlatego mam ogromną prośbę do czytelników, kierowców - bądźmy bardziej czujni na światłach. Starajmy się myśleć też o innych. Dynamiczne ruszanie bez większych odstępów sprawi, że naprawdę korki będą krótsze.

Czy naprawdę w ciągu dwóch minut oczekiwania na zielone światło nie wytrzymacie bez "skrolowania" telefonu? Czy naprawdę jesteśmy już tak bardzo uzależnieni od tego ustrojstwa? Skupmy się na drodze, na otoczeniu, a naprawdę wszystkim nam będzie się jeździło lepiej.

Jerzy

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (202)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Type R to sportowa odmiana:

 

Najczęściej czytane