• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Czytelnik: mało kto spodziewał się takich obniżek na stacjach

Marek
29 września 2022, godz. 06:00 
"Niewielu spodziewało się tak dużych obniżek" - pisze nasz czytelnik. "Niewielu spodziewało się tak dużych obniżek" - pisze nasz czytelnik.

Jedni wieszczyli ceny powyżej 10 zł za litr, drudzy już widzieli oczami swojej wyobraźni przerobione pylony na stacjach paliw dla czterocyfrowych cen paliw. A tymczasem co mamy? Mamy wyraźny spadek cen na stacjach - pisze pan Marek, czytelnik Trojmiasto.pl.Czy spodziewałe(a)ś się takich spadków cen paliw?

AKTUALNE CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIE

Poniżej prezentujemy treść wiadomości pana Pawła do naszej redakcji.

Polacy mają w swojej mentalności wpisaną panikę i czarne scenariusze. Faktycznie, jeszcze chwilę temu ceny paliw niepokojąco rosły, na niektórych stacjach dobijały do 8 zł za litr. I to wówczas rozpętała się burza 38 mln "ekspertów" (to też mamy we krwi), którzy przepowiadali fatalną przyszłość z cenami paliw powyżej 10 zł za litr. Ba, byli też tacy, którzy mówili, że na 12-13 zł za litr się nie skończy. Ja jakoś spałem spokojnie - choć może nie jest to do końca fortunne stwierdzenie przy tak wysokich cenach paliw. W każdym razie nie obawiałem się dalszych podwyżek.

Pamiętam, że na mojej tablicy na Facebooku pojawiały się zdjęcia przerabianych pylonów na stacjach paliw, które miały zmieścić czterocyfrowe ceny. To było zabawne, i oczywiście wiele osób w to uwierzyło. Choć ponoć legenda głosi, że w Trójmieście takowy pylon się pojawił. Nie wiem, nie widziałem.

Czytelnik: 10 zł za litr paliwa? I tak będziemy tankowaćPrzypomnę tylko, że w najgorszym momencie ceny osiągnęły około 7,9 zł za litr, a dziś znajdę stację, na której za benzynę Pb 95 zapłacę niewiele ponad 6 zł za litr. Blisko 2 zł na litrze różnicy - mało kto spodziewał się takich obniżek cen.

Tak zmieniały się ceny paliw na przestrzeni miesięcy. Tak zmieniały się ceny paliw na przestrzeni miesięcy.
Dziwi mnie tylko fakt, dlaczego wciąż jest tak duża dysproporcja między benzyną a dieslem?. Średnio 1 zł na litrze. A przecież w wielu państwach (np. kraje nadbałtyckie) oba paliwa utrzymują się - jak kiedyś u nas - na bardzo zbliżonym poziomie cenowym.

Wierzę, że już niedługo również olej napędowy pójdzie śladami benzyny i wyrówna się cenowo. I również właściciele diesli odczują w swoich portfelach większe obniżki.

Olej napędowy o ponad złotówkę droższy od benzyny. Dlaczego?

Marek

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (191)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Sprawdź się

Jedynym trójmiejskim przedstawicielem marki Audi jest firma:

 

Najczęściej czytane