Wiadomości

stat

Egzaminator zatrzymał pijanego kierowcę

Pijany kierowca renault miał problemy z wykonaniem manewru omijania, a następnie jechał pod prąd.
Pijany kierowca renault miał problemy z wykonaniem manewru omijania, a następnie jechał pod prąd. fot. PORD

W czwartek około godz. 19:30 na ul. Podmiejskiej zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku doszło do zatrzymania pijanego kierowcy przez pracownika Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który właśnie przeprowadzał egzamin na prawo jazdy. Zatrzymany kierowca miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu.Widzisz dziwnie zachowujacego się kierowcę, co robisz?

interweniuję, próbuję uniemożliwić mu dalszą jazdę 31%
dzwonię na policję 48%
nic nie robię, nie moja sprawa 21%
zakończona Łącznie głosów: 1168
Egzaminator zatrudniony w gdańskim PORD podczas przeprowadzania egzaminu zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie innego uczestnika ruchu. Nietrzeźwy kierujący, który poruszał się za samochodem egzaminacyjnym, miał niemałe trudności z wykonaniem manewru omijania. Początkowo zatrzymał pojazd w poprzek drogi, a następnie - bez uzasadnionej przyczyny - kontynuował jazdę lewym pasem.

Egzaminator, widząc niestandardowe zachowanie 30-letniego kierowcy, udał się w jego kierunku i podejrzewając, że znajduje się on pod wpływem alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie wezwał policję. Po przyjeździe funkcjonariuszy i przeprowadzeniu badania alkomatem okazało się, że zatrzymany kierowca miał w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu.

Co istotne, egzaminator - oprócz pracy w ośrodku egzaminowania - na co dzień jest policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Wydarzenia

Sprawdź się

BMG Goworowski to trójmiejski przedstawiciel marek: