Fiat Multipla (produkowany od 2004) (84 opinie)

Projektanci Multipli zerwali z wszelkimi stereotypami. Celem było uzyskanie maximum przestrzeni dla pasażerów. W tym minivanie zmieści się 6 osób i to na długości niecałych 4 m. Sprawą drugorzędną stał się wygląd, który można określić jako oryginalny.

Oto fragment zasłyszanej rozmowy między sprzedawcą Fiata a klientem:
(S): Prawda, że to niezwyczajny samochód?
(K): Wie pan, patrząc z zewnątrz nasuwają mi się dwa przymiotniki: obrzydliwy i paskudny...

No cóż, nie każdemu musi się podobać design projektantów Fiata, jednak trzeba przyznać, że pojemność auta jest spora. Oprócz wspomnianych 6 osób mamy jeszcze bagażnik o pojemności 430 l. Uzyskanie tych wyników było możliwe dzięki zwiększeniu szerokości nadwozia do 1870mm, przeniesieniu dźwigni zmiany biegów na konsolę (obok kierowcy mieszczą się jeszcze 2 fotele!), zastosowaniu prawie pionowych i niemal płaskich szyb bocznych oraz szyby tylnej. Ale jak to bywa, jest coś za coś. Wszystkie fotele są wąskie, mają krótkie siedziska, a obok kierowcy na środkowym siedzeniu najlepiej posadzić dziecko. Design kokpitu, na równi z nadwoziem auta, jest niecodzienny. Z płaskiej powierzchni wyrastają obudowy wskaźników oraz nawiewów, umieszczone centralnie. Mamy też dwa zamykane schowki.

Multipla prowadzi się bezpiecznie: duży rozstaw kół i seryjny ABS zapewniają jej stabilność i zwrotność przy gwałtownych manewrach. Dostępne są dwa silniki: 1.6 16V oraz 1.9 JTD. W wyposażeniu seryjnym znajdziemy, oprócz wspomnianego ABSu: poduszkę powietrzną kierowcy, elektryczną regulację lusterek oraz przednich szyb. W opcji: klimatyzacja, boczne poduszki powietrzne, czujnik odległości od przeszkody za samochodem.

Dane techniczne:

Silniki: 1.6 16v 1580 ccm, 103KM przy 5750 obr/min, 1,9 JTD 1910 ccm, 105KM
Wymiary: długość, 3990, szerokość, 1870, wysokość, 1670 mm

niezawodność
4.7
komfort
4.9
ekonomia
4.7
wrażenia z jazdy
4.9
Średnia ocen
4.8

Foto Moto

  Opinie (84)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.