• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jednak nie trzy, a dwa ronda tymczasowe w Kowalach?

mJ
4 marca 2024, godz. 06:00 
Opinie (57)
Miały być trzy ronda na niewielkim odcinku ul. Staropolskiej. Będą dwa. Miały być trzy ronda na niewielkim odcinku ul. Staropolskiej. Będą dwa.

Miały być trzy, a będą dwa tymczasowe ronda na węźle KowaleMapka. Nie powstanie rondo przy stacji paliw Orlen, na skrzyżowaniu ulic Staropolskiej i GlazurowejMapka.

Wybudowanie dwóch, a nie trzech rond w Kowalach to:

O tym, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który jest głównym zarządcą wspomnianego skrzyżowania, miał uwagi techniczne do budowy tymczasowego ronda, pisaliśmy w poprzednim tekście. Projekt został odrzucony. A to oznacza, że trzeciego ronda tymczasowego nie będzie.

Po tym, jak zarządca drogi zakwestionował projekt skrzyżowania, budowlańcy z trasy metropolitalnej, którzy planowali budowę, przyznają, że o zmiany w tym miejscu wnioskować już nie będą - poinformowało Radio Gdańsk.

- Dla tak ważnego miejsca potrzebujemy dokładniejszych analiz. Tymczasem do dziś biuro projektowe, które przecież wnioskowało o to rondo, a które my prosiliśmy o analizę udowadniającą poprawę przepustowości tego skrzyżowania, nie odniosło się do naszej prośby i nie mamy odpowiedzi na nasze pismo. Istnieje zasada nadrzędności drogi o kategorii wyższej. Tego nie zapewnia rondo, które może pogorszyć warunki na głównej drodze - powiedział Radiu Gdańsk Krzysztof Czopek z Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.
Kierowcy, którzy korzystają ze skrzyżowania ulic Staropolskiej i Glazurowej, z pewnością liczyli na rondo, bo w godzinach szczytu muszą czekać średnio 20 minut na opuszczenie drogi podporządkowanej. Rondo mogłoby tę sytuację nieco poprawić.

Będą tymczasowe ronda na zjazdach z obwodnicy w Kowalach Będą tymczasowe ronda na zjazdach z obwodnicy w Kowalach

Wielokrotnie pochylaliśmy się nad tematem niebezpiecznego węzła Kowale. Materiał archiwalnyPozostałe dwa ronda tymczasowe powstaną na węźle Kowale do połowy marca. Ich zarządcą jest GDDKiA. Ronda tymczasowe po obu stronach wiaduktu mają działać do końca budowy Obwodnicy Metropolitalnej. Już teraz wiadomo, że ronda będą miały za zadanie upłynnić ruch po wprowadzeniu jednego z objazdów węzła Gdańsk Południe w kolejnych fazach budowy.

Mówi się, że w Kowalach ma powstać węzeł diamentowy, o czym pisaliśmy kilka lat temu. Ale póki co brakuje na tę inwestycję funduszy.
mJ

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (57)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Pomorskie Targi Autokosmetyki 2024

10 - 25 zł
Kup bilet
targi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Gdańska Liga Rallycross Modeli RC

30 zł
zawody / wyścigi

Sprawdź się

Sprawdź się

Kto był gościem specjalnym podczas gdyńskiej edycji Verva Street Racing w 2019 roku?

 

Najczęściej czytane