Jeep Wrangler (produkowany od 2006)

Wywodzący się w prostej linii od pierwszego Jeep\'a Willys MB z 1941 roku - nowy Jeep Wrangler kontynuuje dalej ponad 65-letnią legendę lidera napędu 4x4. Bazując na swej pierwotnej lecz uwspółcześnionej formule stał się jeszcze bardziej wszechstronny i komfortowy, doskonalszy i mocniejszy.

Nowy Jeep Wrangler odznacza się najlepszą w swej klasie dzielnością terenową daje sposobność szczególnych doznań podczas jazdy w plenerze. Wyposażony nadal w sztywne mosty napędowe, odkryte zawiasy i zdejmowane drzwi, składaną szybę czołową oraz zdejmowany lub składany dach, zachowuje podstawowe wartości swej marki: swobodę, ducha wielkiej przygody, mistrzostwo i autentyczność pochodzenia.

Oferując liczne warianty konfiguracji elementów nadwozia (dach, drzwi, szyba czołowa), dziewięć kolorów lakieru oraz wybór trzech rozmiarów kół - nowy Wrangler wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom i gustom nabywców na całym świecie.

Lepsze własności jezdne na szosie: nowe nadwozie o dwukrotnie wyższej sztywności, większy rozstaw osi i kół, regulacja twardości amortyzatorów, 20-procentowe wyciszenie kabiny.

Większa i wygodniejsza kabina: szerokość na poziomie bioder/ramion zwiększona o 118/131 mm, tylna przestrzeń na nogi rośnie o 30 mm.
Większa frajda z jazdy \"bez dachu\": liczne konfiguracje ustawień drzwi, dachu
i szyby przedniej, trzyczęściowy dach Jeep\'s Freedom Top™ i nowatorski soft-top Sunrider™.

Więcej mocy i oszczędności paliwa: pierwszy turbodiesel common rail w gamie Wranglera oraz nowy silnik benzynowy V-6 o pojemności 3,8 litra.

Jeszcze bezpieczniej: systemy ESP i zapobiegania wywróceniu ERM, hamulce tarczowe z ABS na wszystkich kołach, dwustopniowe czołowe poduszki powietrzne oraz boczne poduszki fotelowe.

Więcej komfortu: opcja elektrycznie sterowanych szyb i zamka centralnego, nowoczesny system nawigacji, system audio o mocy 368 W z siedmioma głośnikami.

Dla klienteli międzynarodowej po raz pierwszy w gamie Wranglera dostępny będzie silnik wysokoprężny. Nowy Jeep Wrangler produkowany jest w fabryce Toledo South Assembly Plant w Toledo (stan Ohio) i wejdzie do sprzedaży na rynkach światowych zarówno w wersjach dla ruchu prawo- i lewostronnego począwszy od pierwszej połowy 2007 roku.

Wrota Jakości
Projekt nowego Wranglera spełnił wymogi wszystkich 12 szczebli procesu \"Wrót Jakości\", który polega na weryfikacji celowości projektu w jego krytycznych fazach rozwojowych. Proces ten został przejęty jako praktyczny element synergii wynikającej z utworzenia koncernu DaimlerChrysler.

Inne modele marki Jeep:

Cherokee, Commander, Compass, Patriot, Wrangler,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij