• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Egzamin na motocyklowe prawo jazdy? Szykuj się na wiosnę

Osoby, które myślą o przystąpieniu do praktycznego egzaminu na prawo jazdy kat. A... muszą poczekać do wiosny. W tym roku wszystkie terminy egzaminów są już zajęte.
Osoby, które myślą o przystąpieniu do praktycznego egzaminu na prawo jazdy kat. A... muszą poczekać do wiosny. W tym roku wszystkie terminy egzaminów są już zajęte. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które chciałyby jeszcze w tym roku zdać egzamin na motocyklowe prawo jazdy. Egzaminowanie wszystkich kategorii motocyklowych potrwa jedynie do końca października, a niestety nie ma już wolnych miejsc na egzaminy praktyczne.Czy masz prawo jazdy kat. A?

Zobacz wyniki (434)

Kursy prawa jazdy w TrójmieścieEgzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe (AM, A1, A2 oraz A) w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego będą prowadzone do końca października 2021 roku. Dotyczy to ośrodka w Gdańsku, a także oddziału w Gdyni i niedawno oddanej do użytku filii w Chojnicach.

- Taka decyzja podyktowana jest pogorszeniem warunków atmosferycznych, przede wszystkim niższą temperaturą powietrza. Egzaminy teoretyczne dla wspomnianych kategorii są prowadzone bez przerwy, przez cały rok - wyjaśnia Roman Nowak, dyrektor PORD w Gdańsku.

Jak zdawać prawo jazdy? - wymagania, koszty, egzaminyBrak wolnych miejscNiestety, w tym roku wszystkie terminy na egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe są już zajęte.

- Warto jednak na bieżąco sprawdzać system info car, gdyż zdarza się, że ktoś z terminu rezygnuje i powstaje wolne miejsce, na które można się zapisać. Ponadto w miarę możliwości zamieszczamy nowe terminy w godzinach nadliczbowych - dodaje.
Wznowienie motocyklowych egzaminów nastąpi prawdopodobnie 1 kwietnia 2022 roku. Planowo zapisy mają ruszyć w marcu.

Czytaj także:

Prawo jazdy kat. B - ile dziś kosztuje?Egzaminy praktyczne na motocyklowe kategorie zakończą się ostatniego dnia października. Wznowienie egzaminowania nastąpi prawdopodobnie 1 kwietnia 2022 roku.
Egzaminy praktyczne na motocyklowe kategorie zakończą się ostatniego dnia października. Wznowienie egzaminowania nastąpi prawdopodobnie 1 kwietnia 2022 roku. fot. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Będą krótsze kolejki na kat. B?Aktualnie czas oczekiwania na egzaminy teoretycznie w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy wynosi około 10 dni. Średnio na egzamin praktyczny kat. B oczekuje się 4-5 tygodni. Przerwa w egzaminowaniu motocyklistów może sprawić, że kolejka na egzaminy kat. B będzie krótsza.

- Co roku, kiedy na czas jesieni i zimy "zawieszamy" egzaminy praktyczne na kategorie motocyklowe, zwiększamy liczbę miejsc na pozostałe kategorie. Na bieżąco staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby czas oczekiwania na egzamin był krótszy niż dotychczas. Niemniej jednak na pewne czynniki nie mamy wpływu, jak np. na obowiązujące rozporządzenie ograniczające liczbę przeprowadzonych egzaminów przez egzaminatorów. Egzaminy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 22, a także - o ile to możliwe - w niektóre niedziele - zakończył Nowak.

Tak wygląda egzamin na motocykl

Opinie wybrane


wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

Pomorska Giełda Modeli Samochów
zlot
maj 28
sobota, g. 09:00 - 12:00
Sopot, Sopocki Rynek
Wstęp wolny
Street Meeting Poland 2022
zlot
cze 11
sobota, g. 15:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk
30 zł
Kup bilet
Baltic Truck Festival 2022
zlot
cze 24-26
piątek - niedziela, g. 10:00
Gdańsk, Polsat Plus Arena Gdańsk

Sprawdź się

Sprawdź się

Q30, Q50, Q60 - to modele aut którego producenta?