Wiadomości

Litr benzyny za 3,34 zł, a gazu za 1,45 zł. Rekordowo niskie ceny paliw

Ceny na stacji paliw Auchan w Gdańsku (niedziela, 26.04).

Konia z rzędem temu, kto pamięta tak niskie ceny paliw na trójmiejskich stacjach. Dziś litr benzyny PB 95 można zatankować w cenie 3,34 zł. Za litr oleju napędowego zapłacicie 3,69 zł, a gazu - 1,45 zł.Czy tankujesz auto na stacjach paliw należących do hipermarketów?

tak, bardzo często, mają najniższe ceny 40%
tak, zdarza mi się sporadycznie 19%
nie, omijam takie stacje szerokim łukiem 41%
zakończona Łącznie głosów: 1337

CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIEW obecnej, trudnej dla nas wszystkich sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa można odnaleźć plusy. Jednym z nich są niespotykane od dawna ceny paliw na trójmiejskich stacjach. Ostatni raz tak tanio kierowcy tankowali kilkanaście lat temu. A przypomnijmy, że w 2012 roku na niektórych stacjach litr benzyny wyceniany był na ponad 6 zł.

Sprawcą takiej sytuacji jest oczywiście koronawirus, ale nie tylko. Duży wpływ na ogromną obniżkę cen ma również wojna naftowa między Rosją i Arabią Saudyjską. Na całym świecie popyt na paliwa spadł o połowę. Jak podają analitycy BM Reflex - tak dużych obniżek w krótkim czasie nie notowaliśmy praktycznie nigdy. Dotyczy to zarówno rynku hurtowego, jak i detalicznego.

Kolejki do dystrybutorów.
Kolejki do dystrybutorów. fot. mj / trojmiasto.pl
Aktualnie najniższe ceny paliw oferują dwie stacje należące do sieci Auchan. W Rumi kierowcy za litr benzyny PB 95 zapłacą 3,34 zł, a w Gdańsku 3,39 zł. Również olej napędowy na wspomnianych stacjach zatankujecie najtaniej, bo w cenie 3,69 zł za litr.

W przypadku LPG także nie ma niespodzianki. Na stacjach Auchan litr gazu kosztuje 1,45 zł (Rumia) i 1,59 (Gdańsk). Nie dziwi więc fakt, że do dystrybutorów ustawiają się długie kolejki aut.

W niedzielę, gdy opublikowaliśmy powyższy film w raporcie drogowym, rozpętała się burzliwa dyskusja na temat jakości paliw na najtańszych stacjach. Jakie są wasze doświadczenia?

Opinie (194) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Do którego koncernu należy marka Acura?