Wiadomości

stat

Logo Skody. Ostatni Mohikanin

Obecne (po lewej stronie) i nowe logo Skody. - Jest o klasę lepsze - przekonują menedżerowie czeskiej firmy.
Obecne (po lewej stronie) i nowe logo Skody. - Jest o klasę lepsze - przekonują menedżerowie czeskiej firmy. mat. prasowe

W czasie, gdy przez lata kolejne koncerny motoryzacyjne przeprowadzały tzw. "rebranding" połączony ze zmianą logo, Skoda zachowywała kamienny spokój i nie zmieniała swojego firmowego znaku. Nawet gdy przejął ją Volkswagen. Teraz jednak przyszedł czas i na nią. Już niedługo na maskach aut pochodzących od naszych południowych sąsiadów zobaczymy "prawie" nowy znaczek.Złośliwy uwielbiają porównywać znaczek Skody do kury, choć z drobiem nie ma on nic wspólnego. Jego geneza to XIX-wieczne podróże do Ameryki Emila Szkody, założyciela marki. Miał on za przewodnika Indianina. Logo Skody przedstawia więc indiańską strzałę i związaną z nią szybkość i wolność.

Obecnie logo Skody warte jest w przeliczeniu na złotówki około kilkuset milionów złotych. O tym, że będzie zmieniane, mówiło się już od kilku lat, teraz jednak przedsięwzięcie zdaje się nabierać rozpędu. Przez media przetoczyła się w ostatnich dniach informacja, że koncern zorganizował tajne spotkanie, m.in. z dealerami marki z całego świata i pokazał im nowy projekt. Pod groźbą bardzo wysokich kar, zakazał jednak o tym informować. O zrekonstruowanie nowego logotypu pokusili się dziennikarze czeskiego dziennika "Lidove Noviny". Ma ono mieć nową barwę, inne tło, sama strzała będzie zaś zielona. Zniknie też napis "Skoda Auto". Jak będzie wyglądało w rzeczywistości? O tym podobno mamy przekonać się już niedługo.

Będzie to pierwsza zmiana logo od czasu pojawienia się marki Skoda. Rebranding połączony ze zmianą logotypu co jakiś czas stosuje większość światowych korporacji, począwszy od sieciowych restauracji, wytwórców odzieży, koncerny paliwowe i oczywiście producentów samochodów. Najbardziej chyba zapamiętane w ostatnich czasach takie zmiany w branży moto to rebrandingi Fiata czy najnowszy Citroena.

Opinie (100) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Porsche?