Wiadomości

Myjnie bezdotykowe: ile sekund warta jest złotówka?


Zapewne niejednokrotnie zastanawialiście się, ile tak naprawdę sekund otrzymujecie po wrzuceniu 1 zł do automatu myjni samoobsługowej. Z czystej ciekawości sprawdziliśmy, ile warta jest złotówka na trójmiejskich myjkach.Jak często korzystasz z myjni bezdotykowych?

kilka razy w miesiącu 26%
raz, może dwa razy w miesiącu 57%
nie korzystam wcale 17%
zakończona Łącznie głosów: 1629
Do naszego testu losowo wybraliśmy pięć trójmiejskich obiektów: po dwa w Gdańsku i w Gdyni oraz jeden w Sopocie. Schemat działania na każdej myjni był identyczny - do automatu wkładałem 1 zł, a następnie wybierałem program "spłukiwanie". Oczywiście samochodu nie umyłem, bo czystą wodą jest to po prostu niewykonalne, ale też nie to było celem testu.

Tak naprawdę na niewielu myjniach znajdziecie informację, ile sekund mycia oferowane jest w zamian za 1 zł, czyli jeden kredyt. W zasadzie nie wiadomo dlaczego, ale przyjęło się, że powinna być to minuta. Żaden z pięciu odwiedzonych przez nas obiektów takiego czasu nie oferuje. Poniżej przedstawiamy wyniki testu.

  1. Perfekt Serwis - Gdańsk Chełm, ul. Biegańskiego 22 zobacz na mapie Gdańska - 53 sekundy
  2. 3F - Gdańsk Morena, ul. Kruczkowskiego 80 zobacz na mapie Gdańska - 51 sekund
  3. ASO 11 - Gdynia Orłowo, al. Zwycięstwa 165 zobacz na mapie Gdyni - 50 sekund
  4. Washpark - Gdynia Dąbrowa, ul. Anyżowa 1 zobacz na mapie Gdyni - 43 sekundy
  5. PMS - Sopot Wyścigi/Karlikowo, ul. 3 Maja 61 zobacz na mapie Sopotu - 40 sekund

Morał z tego prostego badania jest jeden: ku zdziwieniu wielu, 1 zł na myjni bezdotykowej wcale nie równa się jednej minucie. W zasadzie co myjnia - to inny licznik. Wyciągając średnią z pięciu przetestowanych przez nas obiektów otrzymamy wynik nieco ponad 47 sekund przypadające na jeden kredyt.

Wynik w granicach 50 sekund jest akceptowalny, ale jeden kredyt trwający 40 sekund to już drożyzna. Dla przykładu, inwestując na takiej myjce 7 zł - w zamian otrzymujemy 280 sekund na umycie całego auta. To mało, zbyt mało. Tyle powinno trwać spokojne mycie proszkiem. A co z późniejszym spłukiwaniem i dodatkowymi programami?

Na koniec mała sugestia. Jeśli już zdecydujecie się na mycie auta w takich miejscach - to wybierajcie te obiekty, w których nie skąpi się przede wszystkim na detergentach. A takich myjni jest niestety niewiele.

Czytaj także: Myjnia bezdotykowa - metoda na czyste auto?

Opinie (176) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Cullinan to luksusowy SUV marki: