Wiadomości

stat

Piłeś? Prowadzisz? Stracisz prawo jazdy... na zawsze!

Kierowcy, trzymajcie się z daleka od wódki. Sejm uchwalił nowe, bardziej restrykcyjne przepisy wobec pijanych za kierownicą.
Kierowcy, trzymajcie się z daleka od wódki. Sejm uchwalił nowe, bardziej restrykcyjne przepisy wobec pijanych za kierownicą. fot. Wojtek Jakubowski/KFP

Ustawodawca zaostrzył kary za jazdę samochodem na podwójnym gazie. Za nowelizacją opowiedzieli się wszyscy posłowie.Zaostrzenie kar dla pijanych kierowców:

nic nie zmieni, kierowcy nie myślą o konsekwencjach jadąc na podwójnym gazie 56%
trudno powiedzieć, co to da 20%
poprawi bezpieczeństwo na drogach, pijani pomyślą dwa razy zanim wsiądą za kierownicę 24%
zakończona Łącznie głosów: 403
Od teraz, pijany kierowca, powodujący wypadek na drodze, w efekcie którego była czyjaś śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, może stracić prawo jazdy na zawsze.

Zwiększył się także okres (od 3 miesięcy do 5 lat) pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środka odurzającego w sytuacji, gdy kierowca był wcześniej pozbawiony wolności za jazdę na podwójnym gazie.

Nowelizacja powołała Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Jego zadaniem będzie finansowanie pomocy pokrzywdzonym i ich rodzinom. Wsparcie z tych środków otrzymają także osoby odbywających karę pozbawienia wolności, zwalniani z zakładów penitencjarnych oraz ich rodziny. Fundusz będzie finansowany z orzeczonych przez sądy świadczeń pieniężnych, a także spadków, darowizn, zbiórek, dotacji oraz innych źródeł

W głosowaniu nad nowelizacją wzięło udział 432 posłów. Wszyscy byli za wprowadzeniem zmiany.

Opinie (79) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Porsche?