• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Policjant motocyklista spisuje niepoprawnie zaparkowane "dostawczaki"

mJ
3 sierpnia 2022, godz. 12:00 
Opinie (91)

Auta dostawcze zaparkowane na chodniku, częściowo na jezdni, w celu wyładowania i dostarczenia towaru do klienta - to dość częsty widok na al. NiepodległościMapka w Sopocie. Jeden z naszych czytelników nadesłał film, na którym widać, jak policjant motocyklista wlepia mandat kierowcom.Czy w tej sytuacji kierowcy dostawczaków powinni dostać mandaty za nieprawidłowe parkowanie?

Widzisz coś ciekawego na drodze? Poinformuj nas za pomocą Raportu z Trójmiasta.

Auta dostawcze zaparkowane na chodniku, częściowo zajmujące pas jezdni, mogą stanowić niebezpieczeństwo w ruchu, a do tego generują korki. Policja z Sopotu postanowiła zrobić z tym porządek. Wzięła się za kierowców "dostawczaków" nieprawidłowo parkujących i tamujących ruch wzdłuż al. Niepodległości.

Na przesłanym przez naszego czytelnika filmie widać w sumie trzy auta dostawcze. Tylko pierwszy z nich jest zaparkowany prawidłowo. Drugi stoi w całości na chodniku, natomiast trzeci w połowie wystaje na jezdnię. Na nagraniu widać także policjanta motocyklistę, który wlepia mandaty.

Nadmienić należy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem mundurowi na tamowanie lub utrudnianie ruchu mogą nałożyć na kierowcę mandat w wysokości 500 zł. Ponadto, za niepoprawne parkowanie mandat wynosi 100 zł.

Dwie strony medaluOczywiście w tego typu przypadkach trzeba być obiektywnym. Z jednej strony są przepisy, których trzeba przestrzegać. Jednak z drugiej, staramy się zrozumieć kierowców aut dostawczych, którzy dostarczają klientowi ciężki i duży gabarytowo towar. To zrozumiałe, że muszą zaparkować jak najbliżej miejsca dostawy.

Czytelnicy zauważają, że podobne sytuacje dzieją się także przy salonach samochodowych, przy których - nierzadko na drodze - rozładowywane są lawety z dostawami nowych aut.

Kolejna, chyba jeszcze bardziej niebezpieczna sytuacja. Zdjęcie zrobione w Gdyni na ul. Śląskiej. Nadesłał nasz czytelnik. Kolejna, chyba jeszcze bardziej niebezpieczna sytuacja. Zdjęcie zrobione w Gdyni na ul. Śląskiej. Nadesłał nasz czytelnik.
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ogłoszenia polecane

Wydarzenia

25. Grand Prix Sopot - Gdynia

zawody / wyścigi

OVERGROUND - JDM spot

zlot

Street Meeting Poland 2022

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Jakiego koloru są "zabytkowe" tablice rejestracyjne?