Renault Captur (produkowany od 2013) (3 opinie)

Renault Captur został zaprezentowany w marcu 2013 roku na salonie w Genewie, a w Polsce importer ujawnił cennik 17 maja. Pojazd bazuje na pycie podłogowej nowego Renault Clio i jest typowym miejskim Crossoverem. Samochód ma bardzo kompaktowe wymiary - 4,12 x 1,77 x 1,57 m - ale duże koła o średnicy 16 lub 17 cali nadają jego sylwetce agresywnego wyglądu. Samochód ma też spory prześwit - 200 mm stawia go na równi z niektórymi SUV-ami i autami 4x4 z wyższego segmentu. Zgodnie z panującymi trendami, producent daje nabywcy możliwość wyboru dwukolorowego lakieru nadwozia, z dachem i kolorem lusterek bocznych auta odcinającymi się od pozostałych elementów nadwozia. Poza lakierem, jako opcje dostępne są różnego rodzaju naklejki tematyczne, klient może wybrać jasne lub ciemne wnętrze, a także zupełna nowość, zdejmowane tapicerki (8 rodzajów).

Samochód w momencie debiutu oferowany jest z trzema silnikami – 0.9 TCE (90 KM), 1.2 EDC (120 KM) i 1.5 dCi (90 KM). Napędzany silnikami Energy, Renault Captur stawia sobie za cel zdobycie pozycji lidera w swoim segmencie pod względem zużycia paliwa i emisji CO2. W celu obniżenia zużycia paliwa, w Renault Captur zastosowano szereg najnowszych rozwiązań w zakresie obniżania masy, poprawy aerodynamiki i ogumienia. Jego masa jest porównywalna z Clio III, pomimo większych rozmiarów i większej liczby systemów podwyższających poziom komfortu i bezpieczeństwa. Sterowane przepustnice chłodnicy (montowana zależnie od wersji i kraju) automatycznie zamykają przepływ powietrza na rzecz poprawy aerodynamiki w sytuacjach zmniejszonego zapotrzebowania na chłodzenie silnika. Zamontowane na spodzie nadwozia osłony ukierunkowują przepływ powietrza, poprawiając aerodynamikę pojazdu. Zastosowane opony o bardzo niskich oporach toczenia pozwalają dodatkowo obniżyć zużycie nawet o 3%.

Samochód dostępny jest w trzech bazowych wersjach wyposażenia - Life, Zen i Intense. Standardowe wyposażenie stanowią takie elementy jak np. stalowe obręcze kół 16”, światła do jazdy dziennej z diodami LED, lusterka boczne regulowane elektrycznie, podgrzewane, z czujnikiem temperatury zewnętrznej oraz przednie poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne, system wspomagania ruszania pod górę oraz system mocowania fotelików dla dziecka Isofix na bocznych miejscach z tyłu i miejscu pasażera z przodu. Wersja Zen doposażona jest m.in. w klimatyzację manualną i to właśnie dlatego wariant Zen będzie najprawdopodobniej najchętniej wybierany przez klientów.

Największymi konkurentami Captura będą Peugeot 2008, Opel Mokka i Chevrolet Trax.

Dane techniczne:

Silniki: 0.9 TCE (90 KM), 1.2 EDC (120 KM) i 1.5 dCi (90 KM)

Inne modele marki Renault:

19, Captur, Espace, Kangoo, Laguna, Megane, Modus, Scenic, Thalia, Twingo,

Foto Moto

  Opinie (3)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.