Wiadomości

stat

Sezon na klasyczne auta oficjalnie otwarty

Słoneczna pogoda, tłumy odwiedzających oderwanych od świątecznych stołów i setki leciwych, nierzadko pięknie odrestaurowanych pojazdów - za nami inauguracja klasycznego sezonu, która po czterech latach ponownie została zorganizowana na parkingu przy Ergo Arenie zobacz na mapie Gdańska.Wydarzenie zapowiadaliśmy w kalendarzu imprez oraz w oddzielnym artykule.

Na ten dzień właściciele klasyków z Pomorza czekali od jesieni. Po zimowym śnie w końcu przyszedł czas na wybudzenie swoich wypieszczonych maszyn. To już tradycja, że po kilkumiesięcznej przerwie miłośnicy klasycznej motoryzacji ruszają na zlot otwierający kolejny sezon. W tym roku obrali kurs na parking zlokalizowany przy Ergo Arenie, a nie jak to było w czterech ostatnich latach, na Stadion Energa Gdańsk.

W lany poniedziałek wszystko zagrało. Przyjechało bardzo dużo, bo aż 601 aut, pojawiły się tłumy odwiedzających, no i przede wszystkim dopisała pogoda.

Właściciele klasyków chwalili nową-starą lokalizację zlotu. Według nich parking przy Ergo Arenie jest bardziej klimatyczny od tego przy gdańskim stadionie. A dzięki mniejszej przestrzeni ekspozycyjnej, odwiedzający mają wszystkie auta na wyciągnięcie ręki.

Oprócz powrotu do dawnej lokalizacji, organizatorzy postanowili nieco urozmaicić czterogodzinny program wydarzenia. Wprowadzili rozmowy na żywo prowadzących z właścicielami interesujących klasyków. Trzeba przyznać, że była to bardzo dobra decyzja.

Organizatorzy postanowili wyróżnić kilka pojazdów. Nagrody otrzymali właściciele:


  • Willys-Knight z 1927 roku - najstarszy pojazd zlotu

  • DKW NZ 350 z 1943 roku - motocykl zlotu

  • GAZ-12 ZIM z 1956 roku - 1. miejsce zlotu

  • Volkswagen T3 z 1987 roku - 2. miejsce zlotu

  • Volvo F12 z 1987 roku - 3. miejsce zlotu


Motoryzacyjne pikniki organizowane przez grupę Trójmiasto, klasycznie to zawsze świetna okazja do wyłapania w tłumie unikatowych "perełek", a także do poznania ich nierzadko bardzo ciekawych historii.

Co prawda, większość aut to dobrze znane odwiedzającym egzemplarze, obecne na niemal każdym zlocie. Nie brakowało jednak interesujących debiutantów.

Parking przed Ergo Areną został podzielony na kilka stref, dzięki czemu auta zostały posegregowane pod kątem roczników. Tradycyjnie już, najliczniejsze reprezentacje utworzyły klasyczne Mercedesy, Fiaty, Polonezy, BMW, Fordy i Volkswageny. Pojawiło się też kilka ciekawych Porsche, Jaguarów i Volvo.

Na otwarciu sezonu nie mogło zabraknąć muskularnej motoryzacji zza wielkiej wody, która przecież stanowi bardzo ważny element zlotu. Podziwialiśmy paliwożerne Buicki, Chevrolety, Cadillaki czy Fordy. Ponadto, w zlocie uczestniczyły m.in. motocykle, pojazdy militarne, auta ciężarowe oraz kampery.

Kolejną okazją na podziwianie trójmiejskich klasyków będzie październikowe zakończenie sezonu.

Opinie (41) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Co oznacza skrót 4WD?