• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Tańsze paliwo na trójmiejskich stacjach

as
22 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Niższe ceny na stacjach paliw w Gdańsku. Niższe ceny na stacjach paliw w Gdańsku.

W związku z wprowadzeniem niższej akcyzy od poniedziałku, 20 grudnia, spadły ceny na trójmiejskich stacjach paliw - średnio o ok. 30 gr. W nowym roku paliwa mają zostać zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej, a to może spowodować kolejne obniżki cen.
Czy różnica w cenie paliwa jest dla ciebie odczuwalna?

Zmotoryzowani w Trójmieście na pewno zauważyli już niższe - od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy - ceny na stacjach paliw. Jeszcze w ubiegłym tygodniu średnia cena za paliwo wynosiła 6 zł, dziś jest to 5,7 zł. Różnica i tak nijak się ma do cen z II kwartału 2020 r., kiedy za ropę i benzynę bezołowiową płaciliśmy średnio 3,5 zł. Jednak to zawsze zaoszczędzone 30 gr na litrze paliwa.

Spadła akcyza, więc płacimy mniej za paliwoPodpisana przez prezydenta i opublikowana ustawa o obniżonych akcyzach na paliwa weszła w życie w ostatnią niedzielę i zaczęła obowiązywać od poniedziałku, 20 grudnia. Niższe stawki akcyzowe to jedna z części tzw. tarczy antyinflacyjnej rządu.

Jak przekazuje w swoim komunikacie PAP, od 20 grudnia br. do 1 stycznia 2022 r. stawki akcyzy wynoszą: na benzyny silnikowe - 1369 zł na 1000 litrów; na oleje napędowe - 1065 zł na 1000 litrów; na biokomponenty stanowiące samoistne paliwa - 1065 zł na 1000 litrów; na skroplone gazy do napędu silników spalinowych - 364 zł na 1000 kg.

  • Niższe ceny na stacjach paliw w Gdańsku.
  • Niższe ceny na stacjach paliw w Gdańsku.
Posiadacze auta z silnikiem diesla mogą zaoszczędzić na litrze (tylko z tytułu niższej akcyzy) 8 gr, a po Nowym Roku 5 gr. Właściciele aut benzynowych są nawet w lepszej sytuacji, bo zaoszczędzą odpowiednio 14 i 11 gr na każdym litrze benzyny.

Dodatkowo od 1 stycznia do 31 maja 2022 r. opodatkowaniu podatkiem od sprzedaży detalicznej nie będzie podlegała sprzedaż detaliczna paliw silnikowych, w tym olejów napędowych, benzyny, biokomponentów stanowiących samoistne paliwa i gazów przeznaczonych do napędu silników.
as

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (138)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Pasjonat zabytkowych aut, Witold Ciążkowski, jest twórcą:

 

Najczęściej czytane