• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ustawianie się w dwóch rzędach na zjeździe z obwodnicy sposobem na korki?

Jacek Markowski
15 kwietnia 2024, godz. 06:00 
Opinie (117)
W tym miejscu wręcz prosi się o ustawianie się w dwóch rzędach. W tym miejscu wręcz prosi się o ustawianie się w dwóch rzędach.

Z reguły większość zjazdów z obwodnicy Trójmiasta w godzinach szczytu (i nie tylko) stoi w korkach. Są jednak takie zjazdy, jak chociażby ten na wysokości sklepu IKEA, na których zatory mogliby rozładować sami kierowcy. Wystarczyłoby ustawiać się w... dwóch rzędach.Czy zdarza ci się łamać przepisy, żeby ominąć korki?

Myślę, że tego typu rozwiązanie akurat w tym miejscu, czyli na zjeździe z obwodnicy Trójmiasta przy IKEA, w ul. SłowackiegoMapka (kierunek Wrzeszcz) - byłoby strzałem w dziesiątkę. Bo raczej nieprędko doczekamy się w tym miejscu dodatkowego pasa rozbiegowego dla kierowców opuszczających "ekspresówkę".

Przypomnę tylko, że do niedawna na wiadukcie nad obwodnicą zastosowano tymczasowe zwężenie, które moim zdaniem świetnie zdało egzamin, bo kierowcy opuszczający drogę ekspresową robili to bezkolizyjnie. Zdecydowanie, to rozwiązanie mogłoby zostać na stałe. Gdy przywrócono pierwotną organizację ruchu - znowu wyjazd z obwodnicy stał się utrudniony.

Zwężenie na ul. Słowackiego: tymczasowe, ale świetne rozwiązanie Zwężenie na ul. Słowackiego: tymczasowe, ale świetne rozwiązanie

To dość kontrowersyjny pomysł, który jednak mógłby zdać egzamin. To dość kontrowersyjny pomysł, który jednak mógłby zdać egzamin.

Dwa rzędy aut sposobem na korki?Do czego zmierzam? Do dość kontrowersyjnego rozwiązania, które jednak mogłoby się świetnie sprawdzić.

Kierowcy na tym zjeździe ustawiają się wężykiem, jeden za drugim, i po kolei wjeżdżają w ul. Słowackiego. Pas służący do zjazdu jest na tyle szeroki, że spokojnie zmieściłyby się na nim dwa rzędy pojazdów.A gdyby tak się stało i kierowcy opuszczaliby zjazd dwoma rzędami - znacząco wpłynęłoby to na poluzowanie ruchu w tym miejscu. A w godzinach szczytu potrafi być tu gorąco.

Proszę zwrócić uwagę na załączone zdjęcia. Wystarczyłoby namalować odpowiednie linie i rozdzielić jezdnie na dwa pasy. Myślę, że to proste rozwiązanie bardzo dobrze by się przyjęło.

Czytelnik: przy IKEA brakuje pasa rozbiegowego Czytelnik: przy IKEA brakuje pasa rozbiegowego

W tym miejscu wręcz prosi się o ustawianie się w dwóch rzędach. W tym miejscu wręcz prosi się o ustawianie się w dwóch rzędach.
Jacek Markowski

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (117)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Event w Audi City Gdańsk

warsztaty, dni otwarte

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

Wystawa amerykańskich aut zabytkowych "Made in USA 2"

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Co oznacza skrót 4WD?

 

Najczęściej czytane