Wiadomości

stat

W niedzielę klasyki otworzą sezon

Otwarcie sezonu klasyków 2016

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, kilkaset trójmiejskich klasyków oficjalnie przywita sezon 2017. To już niemal tradycja, a zarazem obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego miłośnika motoryzacji. Nie możecie tego przegapić. Piknik rozpocznie się o godz. 15 na parkingu Stadionu Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska.Czy wybierasz się na otwarcie sezonu?

tak, obowiązkowo, uwielbiam takie imprezy

40%

raczej tak, jeśli tylko pogoda dopisze

41%

raczej nie, nie planuję

11%

na pewno nie, za każdym razem jest tak samo

8%
Każdego roku rozpoczęcia i zakończenia sezonów organizowane przez grupę Trójmiasto, klasycznie cieszą się niesłabnącą popularnością. Podczas ubiegłorocznego otwarcia sezonu przystadionowy parking zalała rekordowa fala blisko 600 klasyków. Jeżeli w tę niedzielę pogoda będzie łaskawa - to możemy spodziewać się podobnej liczby wystylizowanych, odrestaurowanych i doskonale zachowanych pojazdów.

- Wielu pasjonatów szykuje swoje maszyny specjalnie na ten dzień. To takie małe święto, kiedy to po raz pierwszy w roku wyjeżdżają swoimi wypieszczonymi "perełkami" na ulice. Pamiętajmy jednak, że rozpoczęcie sezonu klasyków nie jest skierowane tylko i wyłącznie do właścicieli oraz miłośników leciwej motoryzacji. To również wspaniały sposób na spędzenie kilku godzin w klasycznym klimacie. To swego rodzaju mała wycieczka do przeszłości i okazja do zamienienia kilku słów z właścicielami aut - zapowiada Piotr Spieglanin z Trójmiasto, klasycznie.
Tradycyjnie już, parking przy Stadionie Energa zostanie podzielony na strefy wystawiennicze. Samochody zostaną pogrupowane według marek i lat produkcji. Przypomnijmy, że w wydarzeniu mogą uczestniczyć auta wyprodukowane do roku 1989 włącznie oraz wszystkie konstrukcje polskich marek bez patrzenia w metrykę.

Osoby odwiedzające, które przyjadą na zlot własnym samochodem, będą mogły skorzystać z parkingu udostępnionego przez operatora. Opłata wynosi 5 zł.

Parking przy Stadionie Energa Gdańsk zalany przez klasyki.
Parking przy Stadionie Energa Gdańsk zalany przez klasyki. fot. Maciej Kurczalski/3mfoto.pl

Opinie (58) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

"Bez gwiazdy nie ma jazdy" - to powiedzenie tyczy się której marki?