Wiadomości

stat

Motoryzacyjne imprezy roku 2017

Wśród najciekawszych motoryzacyjnych imprez tego roku królowały zloty.
Wśród najciekawszych motoryzacyjnych imprez tego roku królowały zloty. fot. Edyta Steć / Michał Jelionek / mat. prasowe

Zlot przepięknych zabytkowych Mercedesów wygrał nasz ranking najlepszych motoryzacyjnych imprez roku 2016. A jaki był roku 2017 dla fanów motoryzacji? Ciekawy, ale bardzo podobny. Ponownie królowały zloty. Poniżej prezentujemy wam siedem najciekawszych - naszym zdaniem - wydarzeń tego roku. Tradycyjnie, przeżyjmy to jeszcze raz.MOTORYZACYJNE IMPREZY ROKU 2016
MOTORYZACYJNE IMPREZY ROKU 2015

7. Cars & Coffee PolandNasze zestawienie otwiera impreza z cyklu Cars & Coffee, która w Trójmieście odbyła się po raz pierwszy. Co kryje się pod tą nazwą? Popularne na całym świecie zloty, podczas których prezentowane są wypieszczone egzemplarze aut, zarówno klasyczne perełki, jak i współczesne supersamochody. Lipcowe wydarzenie zostało podzielone na dwie części - pierwsza z nich odbyła się na terenie gdyńskiego Qudarille zobacz na mapie Gdyni i była skierowana wyłącznie do właścicieli aut biorących udział w zlocie, natomiast druga, mniej oficjalna, odbyła się na Hipodromie zobacz na mapie Sopotu. W Sopocie każdy zainteresowany mógł z bliska przyjrzeć się 50 nietuzinkowym modelom aut z bardzo prestiżowych stajni - od Ferrari, przez Lamborghini, po Bentleya. Było na czym zawiesić oko.

6. Pomorska Miss Scania 2017Już po raz szesnasty fani Scanii wybierali swoją miss wśród ciągników siodłowych. Pomorska Miss Scania to impreza, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, bo oprócz kilkudziesięciu wystylizowanych ciężarówek, czeka na nich masa innych atrakcji. Rokrocznie festyn odbywa się na terenie gdańskiego oddziału Scanii zobacz na mapie Gdańska w Kowalach, a jego zwieńczeniem, a zarazem ozdobą jest uroczysty przejazd ciężarówek ulicami Gdańska.

5. Targi Motoryzacyjne 3TMPiąte miejsce w naszym zestawieniu zajęły targi motoryzacyjne, które od dwóch edycji odbywają się w halach Amber Expo zobacz na mapie Gdańska. Zdajemy sobie sprawę, że po ostatniej imprezie pojawiło się całkiem sporo negatywnych opinii na temat organizacji targów - my jednak postanowiliśmy nagrodzić Targi Motoryzacyjne 3TM za rozmach i urozmaicenie motoryzacyjnego repertuaru imprez w roku 2017. To zawsze świetna okazja do wyłapania w tłumie ciekawych modeli, nierzadko prezentowanych przedpremierowo.

4. Otwarcie sezonu klasykówOd kilku lat imprezy organizowane przez grupę Trójmiasto, klasycznie cieszą się niesłabnącą popularnością. To już niemal obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego motomaniaka. Za każdy razem na zlotach, które odbywają się na parkingu przy Stadionie Energa zobacz na mapie Gdańska, tysiące odwiedzających podziwia kilkaset wymuskanych klasyków. Nie inaczej było w tym roku, podczas kwietniowej inauguracji i październikowego zamknięcia sezonu.

3. Zlot Mustangów w SopocieNajniższy stopień podium w naszym rankingu zajął zlot Fordów Mustangów, które w ostatni dzień września zaparkowały przy sopockim molo zobacz na mapie Sopotu. Do Trójmiasta przyjechało aż 80 egzemplarzy tych legendarnych, amerykańskich samochodów. Pogoda dopisała, a tysiące spacerowiczów podziwiało imponującą wystawę tych muskularnych wozów. Zlot zorganizowany przez sopockie stowarzyszenie Classic Moto Story poprzedziła uroczysta parada, która przejechała ulicami Sopotu. Barwny korowód Mustangów przejechał m.in. popularnym Monciakiem.

2. Ferrari Corsa BalticaDrugie miejsce przypadło imprezie Ferrari Corsa Baltica, która zawitała do Trójmiasta już po raz piąty. To wydarzenie organizowane z myślą o właścicielach i fanach tych włoskich supersamochodów spod znaku wierzgającego konia. 42 egzemplarze Ferrari przejechały niemal całą Polskę - wystartowały z Katowic, a finiszowały w Sopocie, pod hotelem Sheraton zobacz na mapie Sopotu. Przejazd kilkudziesięciu Ferrari za każdym razem robi ogromne wrażenie. Warto to zobaczyć na własne oczy.

1. Mikołaje na motocyklachTegoroczny ranking najciekawszych imprez motoryzacyjnych wygrywają mikołaje na motocyklach. Podczas grudniowego przejazdu arteriami Trójmiasta kawalkadę utworzyło 2 tys. mikołajów na blisko 1400 maszynach. Dzięki nim na konto stowarzyszenia trafiło ponad 85 tys. zł. Ta imponująca suma pozwoliła ufundować potrzebującym dzieciakom świąteczne paczki i ciepłe posiłki. Brawo, tak trzymać.

Opinie (7)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

"Bez gwiazdy nie ma jazdy" - to powiedzenie tyczy się której marki?