stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mikołaje na Motocyklach (52 opinie)

  • niedziela, 3 grudnia 2017,
    godz. 11:00 - 13:30
  • Gdańsk, Sopot Gdynia

Zbliża się 15.edycja zlotu mikołajów na motocyklach. Jest to największa motomikołajowa impreza w Polsce, której towarzyszy zbiórka pieniędzy na posiłki dla dzieciaków.

Czym są Mikołaje na Motocyklach? Wielkim zrywem pozytywnie zakręconych użytkowników silnikowych pojazdów jednośladowych oraz quadów. Wszystko co tyczy się akcji jest robione z myślą o dzieciakach, które potrzebują pomocy materialnej, albo zwyczajnego pokrzepienia duszy powodem do śmiechu i zabawy. W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji, udało nam się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla Wychowanków Ośrodków Szkolno-Wychowawczych na terenie woj. pomorskiego, dotarliśmy z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali oraz byliśmy świadkami szerokich uśmiechów, jakie pojawiały się na nasz widok w wykonaniu wychowanków domów dla dzieci - czego chcieć więcej?!

Historia akcji sięga roku 2003, wtedy to na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów i dało zalążek imprezie jaką znamy dziś. Z roku na rok idea rozchodziła się po środowisku niczym wirus, kolejne lata owocowały liczbami rzędu nastu, dziesięciu, set motocyklistów, aby w końcu dobić do granicy niemal dwóch i pół tysiąca maszyn.

Mikołaje! Hej!

Zbiórkę na terenie "bursztynków" przy Stadionie Energa w Gdańsku rozpoczynamy o 9:00, 10:30 to godzina rozpoczęcia przygotowań do startu parady, a o godzinie 11:00 ruszamy w stronę Gdyni! Nie spóźnijcie się i nie czekajcie na ostatnią chwilę!

Harmonogram wydarzeń:
11:00 - muzyka i próby zespołów
11:30 - oczekiwanie na mikołajów przy muzyce
11:50 - wjazd kolumny mikołajów na ul. Świętojańską
11:55 - przejazd czoła kolumny przez Skwer Kościuszki
12:10 - powitanie mikołajów na mecie
12:15 - koncert
12:45 - rozstrzygnięcie motomikołajowych konkursów
13:00 - koncert
13:30 - ogłoszenie oficjalnych wyników parady
13:40 - koncert
14:00 - zakończenie


Trasa przejazdu

Tegoroczna trasa będzie tym co pamiętacie z zeszłego roku, tyle że odwracamy ją o 180 stopni. Łącznie pokonamy około 26km! Startujemy spod Stadionu Energa, wskakujemy na Marynarki Polskiej i gnamy w kierunku Zieleniaka, u którego stóp odbijamy w prawo i mkniemy głównymi arteriami w kierunku Gdyni. Kolumna przejedzie ulicą Świętojańską w Gdyni aby zakończyć trasę na parkingu przy gdyńskim Akwarium.

Opracowując trasę skupialiśmy się nie tylko na tym aby była bezpieczna, długa,
widowiskowa i przebiegała przez centrum każdego z miast (ukłon w stronę publiczności nie mogącej dotrzeć na start/metę).

Prośba do kierowców:
Liczymy na wyrozumiałość, odrobinę luzu (w końcu jest to niedziela) i uśmiechu. Pamiętajcie, jedziemy nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla małych człowieków, co wyczekują nas każdego roku!

Prosimy o niewpychanie się w luki jakie powstaną w kolumnie, dla Was to zaoszczędzone góra 5 minut, dla nas ryzyko strat w ludziach... Dziękujemy za wyrozumiałośćPrzeczytaj także

Opinie (52) 6 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.