stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XIV - Mikołaje na Motocyklach (27 opinii)

Po raz kolejny Mikołaje przejadą przez Trójmiasto na motocyklach. XIV Wielka Parada Mikołajów na Motocyklach 2016 odbędzie się 04.12.2016.

Parada rozpocznie się punktualnie o 11.00 na gdyńskim Skwerze Kościuszki (al. Jana Pawła II) skąd Mikołaje na Motocyklach pojadą w stronę Gdańska. Trasa wiedzie przez ulicę Świętojańską, główną arterią przez Sopot aż do gdańskiego Zieleniaka, tam nastąpi nawrót w kierunku Stadionu Energa Gdańsk, gdzie przewidziane jest uroczyste zakończenie dwudziestosześciokilometrowego przejazdu.

Na trasę przejazdu zapraszana jest publiczność. Parada będzie niezwykle wesoła i kolorowa, a trójmiejskie ulice zaleje czerwona fala Mikołajów na ich stalowych rumakach! Podczas całego wydarzenia zbierane będą datki, z których każdego roku fundowane są posiłki w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego oraz upominki dla dzieci z domów dziecka.

Mikołaje na Motocyklach
to wielki zryw pozytywnie zakręconych użytkowników silnikowych pojazdów jednośladowych oraz quadów. Wszystko co tyczy się akcji jest robione z myślą o dzieciakach, które potrzebują pomocy materialnej albo zwyczajnego pokrzepienia duszy. W ciągu tych wszystkich lat jakie upłynęły od pierwszej edycji z zebranych środków udało się ufundować dziesiątki tysięcy ciepłych posiłków dla wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych na terenie woj. pomorskiego oraz dotrzeć z podarunkami do tysięcy małych pacjentów przebywających na oddziałach trójmiejskich szpitali i domów dziecka.W zeszłym roku w paradzie wzięło udział 3000 Mikołajów i zebrano 125 261, 53zł! Organizatorzy bardzo liczą na pobicie tych rekordów w tym roku.

Utrudnienia drogowe związane z Mikołajami na Motocyklach 2016

6:00 - 12:00 Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd z ul. Skwer Kościuszki na Al. Jana Pawła II. Objazd ulicami Waszyngtona i Borchardta. W miarę możliwości prosimy o omijanie tego rejonu po godzinie 9:00 w celu uniknięcia zatorów.
10:55 Zablokowane zostanie skrzyżowanie ulic 10 Lutego i Świętojańskiej na czas przejazdu kolumny. Utrudnienia potrwają 30-45min.
11:05 Zamknięte zostaną skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ulicami Świętojańską oraz Władysława IV. Utrudnienia potrwają 30-45min.

11:00 - 12:30 Pojawią się utrudnienia w ciągu ulic: Al. Jana Pawła II, ul. Skwer Kościuszki, ul. Świętojańska, ul. Piłsudskiego, Al. Zwycięstwa w Gdyni, Al. Niepodległości w Sopocie, Al. Grunwaldzka, ul. Błędnik, ul. Wały Piastowskie, ul. Jana z Kolna, ul. Marynarki Polskiej w Gdańsku. Utrudnienia będą trwały około 30minut (czas przejazdu kolumny). Planowany czas dotarcia kolumny do wybranych punktów to:
11:10 - ul. Wielkopolska
11:20 - Sopot
11:25 - ul. Opata Rybińskiego
11:30 - Al. Żołnierzy Wyklętych
11:35 - Al. Gen. Józefa Hallera
11:40 - ul. Podwale Grodzkie
11:50 - ul. Kliniczna
11:55 - Parking P5 pod Stadionem Energa

11:40 Zablokowany zostanie rejon ul. Błędnik, Podwale Grodzkie, Rajska i Wały Piastowskie oraz Łagiewniki, Jana z Kolna. Utrudnienia potrwają 30-45min.
11:55 Zablokowana będzie ul. Marynarki Polskiej od Jana z Kolna do wysokości przystanku tramwajowego Stadion Energa w kierunku Nowego Portu oraz pas w stronę Wrzeszcza przy wjeździe na parking przy stadionie.
Utrudnienia potrwają 30-45min.

Zwracamy się z gorącą prośbą do kierowców o wyrozumiałość i odrobinę cierpliwości. Dołożymy wszelkich starań aby minimalizować utrudnienia oraz aby przejazd kolumny odbywał się sprawnie i był możliwie mało uciążliwy dla innych użytkowników dróg. Taki przejazd odbywa się raz do roku, impreza ma charakter charytatywny, dostarcza radości zarówno dzieciom które odwiedzamy po paradzie z prezentami, jak i wszystkim tym, które roześmiane podziwiają naszą liczebność na trasie.
Z mikołajowym pozdrowieniem,
Naczelny Mikołaj :)Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    30 zł
  • Przedsprzedaż
    25 zł
„Cegiełka” w kwocie nie mniejszej niż 25zł (w przedsprzedaży) w jednym z wyznaczonych przez nas punktów (dotyczy to tylko osób kierujących pojazdem, pasażerowie nie podlegają temu punktowi), lub nie mniejszej niż 30 zł na bramce wjazdowej na miejscu startu.

Opinie (27) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.