Wiadomości

W ten weekend wyścigi samochodowe. Będą utrudnienia w ruchu

Górskie ściganie wraca do Trójmiasta.
Górskie ściganie wraca do Trójmiasta. fot. Agnieszka Wołkowicz

Przed nami 22. edycja Grand Prix Sopot-Gdynia. Podczas trzydniowej imprezy czołowi kierowcy naszego kraju powalczą o punkty w 9. i 10. rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W ten weekend, 16-18 sierpnia, zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. W sobotę i niedzielę w godz. od 5 do 20 zamknięte zostaną ulice Sopocka i Malczewskiego.Czy twoim zdaniem zamknięcie dróg związane z organizacją wyścigów to duże utrudnienie?

tak, takie wyścigi powinny odbywać się poza miastem 34%
raczej tak, a na pewno to spory problem dla okolicznych mieszkańców 12%
raczej nie, to przecież tylko jeden weekend w roku 24%
nie, informacje o wyścigach podawane są wcześniej, można się na utrudnienia przygotować 30%
zakończona Łącznie głosów: 905
W zasadzie każdorazowo artykuł zapowiadający kolejną odsłonę wyścigów samochodowych z Sopotu do Gdyni budzi mieszane uczucia wśród naszych czytelników. Fani motosportu cieszą się z weekendu pełnego emocji, a pozostali - w szczególności mieszkańcy pobliskiego Brodwina - narzekają na uciążliwości związane z zablokowanymi ulicami. Tym razem ponownie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo w weekend ulice Sopocka zobacz na mapie SopotuMalczewskiego zobacz na mapie Sopotu będą zamknięte przez niemal 30 godzin.

- Otrzymaliśmy zezwolenie na zamknięcie dróg do godz. 20, ale dołożymy wszelkich starań, aby otworzyć obie ulice szybciej - zapewnia Lesław Orski, organizator imprezy.
Tradycyjnie, czołowi zawodnicy naszego kraju będą "wykręcać" najlepsze czasy na leśnej trasie mierzącej 3050 m długości. Odcinek składa się z 18 zakrętów - 11 prawych i siedmiu lewych. Różnica poziomów na trasie wynosi 64 metry. Najlepszy ubiegłoroczny czas uzyskał mistrz Polski Michał Ratajczyk w swoim Mitsubishi Lancer, który pokonał trasę w czasie 1:21,997 min.

Trasa tegorocznych wyścigów górskich.
Trasa tegorocznych wyścigów górskich. mat. prasowe
Zanim blisko 60 kierowców przystąpi do weekendowej rywalizacji o punkty do klasyfikacji generalnej GSMP, w piątek na sopockim molo zobacz na mapie Sopotu spotkają się z kibicami. Najpierw, w godz. od 15 do 19 odbędą się badania kontrolne samochodów, a następnie, około godz. 19:30 nastąpi uroczyste otwarcie 22. Grand Prix Sopot-Gdynia.

Ściganie rozpocznie się dzień później, w sobotę. Już od godz. 10 na trasie pojawiać będą się pierwsi kierowcy, którzy w ramach podjazdów treningowych będą zaznajamiać się z trasą i panującymi warunkami. Organizatorzy zaplanowali łącznie trzy treningowe tury. Pierwszy sobotni podjazd wyścigowy rozpocznie się o godz. 14. Druga seria wystartuje 30 minut po zakończeniu przejazdu ostatniego samochodu pierwszego podjazdu.

Drugiego dnia, w niedzielę, podjazdy treningowe rozpoczną się nieco wcześniej, bo o godz. 9. Natomiast ściganie na poważnie w ramach 10. rundy GSMP wystartuje o godz. 12.

Ceremonia wręczenia nagród, której będziemy świadkami po zakończeniu ostatniego wyścigu, będzie miała miejsce przy rondzie zlokalizowanym na ul. Kolberga zobacz na mapie Sopotu, czyli w samym "sercu" wyścigu.

Po rozegranych dotychczas ośmiu rundach GSMP na czele klasyfikacji generalnej samochodów z nadwoziem zamkniętym znajduje się jeżdżący Mitsubishi Lancerem Szymon Łukaszczyk (115 pkt). Lidera goni czterech zawodników, w tym gdańszczanin Tomasz Myszkier w Skodzie Fabii WRC. Aktualnie zajmuje 5. lokatę z 72 punktami na koncie.

- Cieszę się, że Sopot i Trójmiasto po raz kolejny staną się nie tylko wakacyjną, ale i motoryzacyjno-sportową stolicą Polski. Jest to specyficzna jak dla kurortu dyscyplina sportu. Inne wyścigi górskie odbywają się na południu kraju, z dala od dużych aglomeracji. Tutaj jest Trójmiasto i Sopot, Monte Carlo skrojone na warunki polskie, a nasze zawody już po raz 22 przyciągają najlepszych polskich kierowców - dodał Orski.
Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Harmonogram 22. Grand Prix Sopot-Gdynia.
Harmonogram 22. Grand Prix Sopot-Gdynia. mat. prasowe


Opinie (84) 5 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w herbie Abartha?