• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czy paliwo dalej będzie tanieć?

mJ
28 września 2023, godz. 14:00 
Opinie (238)
Czy kierowcy mogą spodziewać się kolejnych obniżek cen paliw? Czy kierowcy mogą spodziewać się kolejnych obniżek cen paliw?

Wiele osób aktualną sytuację na stacjach paliw w Polsce określa mianem "cudu". Baryłka ropy na świecie utrzymuje się na wysokim pułapie cenowym, a mimo to paliwa na stacjach w kraju lecą w dół. Czy w dalszym ciągu czekają nas obniżki?AKTUALNE CENY PALIW W TRÓJMIEŚCIECzy według ciebie ceny paliw wciąż będą spadać?

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł na temat aktualnej, niecodziennej sytuacji na stacjach paliw w Polsce. Mimo że baryłka ropy osiągała rekordową cenę w tym roku, na "polskich" stacjach ceny paliw spadały, spadają i - prawdopodobnie wciąż spadać będą.

W ankiecie pod wspomnianym tekstem aż 74 proc. czytelników odpowiedziało, że obniżki mogą mieć związek ze zbliżającymi się wyborami. Czy zatem "promocyjnych" cen możemy spodziewać się jedynie do połowy października? Czy w dalszym ciągu paliwo na stacjach będzie tanieć?

Wciąż będziemy świadkami znaczących przecen na stacjach. Ceny benzyny 95-oktanowej oraz oleju napędowego spadną znacząco poniżej 6 zł za litr. Dla benzyny przewidujemy, że ta obniżka w najbliższym czasie wyniesie ok. 20 gr na litrze. Natomiast w przypadku ON i LPG obniżki wyniosą około kilkunastu groszy - komentuje Magdalena Robak, analityk rynku paliw e-petrol.pl.
Wzrost cen na stacjach. Orlen tłumaczy Wzrost cen na stacjach. Orlen tłumaczy

Piątka z przodu na trójmiejskiej stacji benzynowej pojawiła się już 21 wrześniaWedług analityków e-petrol.pl w najbliższych dniach, do początku października, za Pb 95 będziemy płacić średnio 5,89-6,01 zł za litr, za Pb 98: 6,53-6,71 za litr, za ON: 5,87-5,99 za litr, a za autogaz: 2,73-2,83 zł za litr.

Prawdopodobnie na początku października wciąż będziemy odnotowywać spadki cen na pylonach.

Na świecie paliwo drożeje, a u nas... znacznie tanieje Na świecie paliwo drożeje, a u nas... znacznie tanieje
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (238)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

WOŚP Kolej na Strzyżę 2024 pokaz makiet

warsztaty, pokaz

Street Meeting Show 2024

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

Jaki bilet należy kupić, aby poruszać się komunikacją miejską po całym Trójmieście?

 

Najczęściej czytane