Wiadomości

stat

Darmowy weekend w Muzeum Motoryzacji w Gdyni

Z okazji 10-lecia istnienia Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji w Gdyni, przez cały weekend można odwiedzić je za darmo. Nie zabraknie ciekawych historii, opowiadanych przez właścicieli, słodkiego poczęstunku i konkursów.Byłeś kiedyś w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji?

tak, i jeszcze wrócę 16%
tak, ale średnio mi się podobało 6%
nie, ale się wybieram 72%
nie, to nie dla mnie 6%
zakończona Łącznie głosów: 351
Gdyńskie Muzeum Motoryzacji istnieje przy ul. Żwirowej 2c zobacz na mapie Gdyni od 17 października 2007 roku. To pomysł Witolda Ciążkowskiego, który nieopodal prowadzi warsztat samochodowy. Jest też entuzjastą starych automobili i motocykli. Przez lata zebrał 60 samochodów i 200 motocykli. Znakomita większość z nich to absolutne perełki, przez lata zostały wyremontowane, a każdy z nich jest na chodzie. Corocznie biorą udział m.in. w Paradzie Niepodległości.

Pieniądze to nie wszystko. Chcesz limuzynę, udowodnij pochodzenie

- Nie wszystkie się oczywiście mieszczą. Stała ekspozycja to 14 samochodów i 26 motocykli, które są zmieniane, by zaprezentować jak najwięcej z nich. Na wszystkie niestety nie mamy miejsca, więc pozostałe chowamy, gdzie się da, byle deszcz na nie nie padał, bo szkoda naszej pracy i ich pięknej historii - mówi Witold Ciążkowski.
Większość samochodów jest bowiem nie tylko zabytkami, ale wiążą się z nimi ciekawe historie. Jak choćby Rolls-Royce z 1939 roku z nietypową, bo stojącą statuetką.

- Takiego samochodu nie można było po prostu kupić, bo miało się pieniądze. Trzeba było jeszcze udowodnić szlacheckie pochodzenie. Nasz należał do lorda, który był browarnikiem - opowiada Karol Ciążkowski, który zarażony przez ojca pasją do starych samochodów prowadzi Muzeum Motoryzacji.
Kim był Kwiatkowski? Budowniczym Estakady!

Karol Ciążkowski uczestniczy też w lekcjach, na które do szkół jeździ zabytkowym samochodem. Uczniowie poznają nie tylko historię motoryzacji, ale także Gdyni, mogą zrobić sobie zdjęcie w samochodzie, usiąść za kierownicą i wziąć udział w quizie.

- Nie brakuje sytuacji, które dają do myślenia. Gdy pytam, czy wiedzą, kim był Eugeniusz Kwiatkowski, odpowiadają od razu. Według wielu był to... budowniczy estakady - mówi Karol Ciążkowski.
Darmowe wejście i konkursy

10-lecie istnienia muzeum będzie świętować cały weekend. Od piątku do niedzieli w godz. 9-17 wstęp będzie darmowy, a na miejscu na każdego będzie czekał słodki poczęstunek. Wśród zwiedzających zostaną również rozlosowane nagrody. Najlepsza z nich to przejażdżka Plymouthem Q z 1926 roku.

Opinie (25)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Car-sharing to: