Hyundai Grandeur (produkowany od 2005)

Hyundai klasy wyższej to egzotyczna oferta. Grandeur celuje w Peugeota 607, Volvo S80 czy Audi A6. Pokaźne wymiary, mnóstwo wolnego miejsca, bogate wyposażenie, atrakcyjna cena i oszczędny Diesel to niezaprzeczalne zalety dużego Koreańczyka.

Takie auta jak Grandeur są interesujące. Owszem, jeśli potrzebujesz doskonałej limuzyny z pół tysiącem koni, wodotryskami oraz imperialistyczną prezencją, to nawet nie myślisz, tylko po prostu idziesz do Niemców. Płacisz mnóstwo pieniędzy i dostajesz produkt bardzo wysokiej jakości. Ale można inaczej.

Grandeur jest wielki. Mierzy prawie 4,9 metra. Do bagażnika zmieszczą się wszystkie wyciągi z banków i niezapłacone rachunki (523 litry). Wyposażenie jest kompletne. W standardzie poduszki, wszelkiej maści czujniki wyczuwające niewyczuwalne, inteligentna klimatyzacja, wysokiej klasy audio, skóra, trochę fałszywego drewna na kierownicy, elektryka tu i ówdzie, tempomat, elektrycznie otwierana klapa bagażnika, a nawet ogrzewane wycieraczki. To wszystko dostajesz niezależnie od silnika.

A będą dwa. Benzynowy ma 6 cylindrów w układzie V, 3,3 litra pojemności i 235 KM. Wysokoprężny w rozmiarze 2,2 CRDi ma 4 cylindry i oferuje 155 KM. Obie jednostki skojarzono z 5-biegowymi skrzyniami automatycznymi. Pierwszy motor jest szybki i zachłanny na paliwo (7,8 s do setki, maksymalnie 237 km/h, średnie spalanie 10,2 litra), drugi majestatyczny i oszczędny (11,4 do setki, maksymalnie 202 km/h, średnie spalanie 7,9 litra).

Szkoda tylko, że Grandeur wyjedzie na nasze ulice w ilościach znikomych. Masa ludzi pójdzie do Niemców i kupi to, co im zaoferują. Banalne, standardowe rozwiązanie. Tylko nieliczni spojrzą na kwestię limuzyny klasy wyższej z innej, ciekawszej perspektywy.

Dane techniczne:

Silniki: 3.3 CVVT V6 (235 KM), 2.2 CRDi VGT (155 KM)

Inne modele marki Hyundai:

Accent, Atos, Coupe, Elantra, Getz, Grandeur, i10, i20, i30, i40, ix20, ix55, Matrix, Santa Fe , Tucson,

Foto Moto

  Opinie

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij