• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Jakub Pajka
1 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (37)
Sprzedaż samochodu nie jest trudna, ale dobrze jest mieć w tym doświadczenie i poświęcić trochę czasu na dopracowanie ogłoszenia. Sprzedaż samochodu nie jest trudna, ale dobrze jest mieć w tym doświadczenie i poświęcić trochę czasu na dopracowanie ogłoszenia.

Sprzedaż samochodu to poważna decyzja. Co zrobić, aby było to efektywne i przyniosło sukces, a nie męczarnie? Jak przygotować auto, na czym się skupić i co zawrzeć w ogłoszeniu - poradnik sprzedającego.

Czy sprzedawałe(a)ś kiedyś samochód?

Osoby, które zajmują się handlem samochodami, mają to w małym paluszku i dobrze wiedzą, jak przyciągnąć klientów. Nie każdy jednak sprzedaje auta tak często, a czasem nawet nigdy tego nie robił. Teoretycznie wydaje się to banalnie proste, jednak są pewne czynniki, które mogą usprawnić proces sprzedaży i zaoszczędzić pieniędzy wydanych na kolejne opłacanie ogłoszenia.

Dokładnie umyj i wyczyść samochódCzęsto żyjemy w pędzie, decyzja o sprzedaży auta zapada nagle. Na szybko robimy zdjęcia i wrzucamy je do sieci. Pośpiech nigdy nie jest wskazany przy sprzedaży czy zakupie auta. Warto poświęcić chwilę na dokładne zadbanie o samochód przed sprzedażą. Pojechać na myjnię, odkurzyć wnętrze, wytrzepać dywaniki, zetrzeć kurz z deski rozdzielczej i dolać niezbędnych płynów oraz paliwa - wszelkie kontrolki i rezerwy palące się na zegarach nigdy nie wyglądają dobrze na zdjęciach. Ci, którzy nie mają czasu i chęci na własnoręczne czyszczenie samochodu, mogą oddać go w ręce profesjonalistów, jednak równa się to wydaniu większej sumy pieniędzy.

Wiesz, jak sprzedać? Zobacz, jak kupić Wiesz, jak sprzedać? Zobacz, jak kupić

Bądź świadomy stanu swojego pojazduW obecnych czasach świadomość kupujących jest coraz większa i często przy zakupie proszą o sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej. W takim wypadku, jeśli nie znamy stanu technicznego auta, możemy być nieźle zaskoczeni, co może spowodować znaczący spadek wartości auta lub zwyczajnie zmarnować czas nasz oraz kupującego. Warto zatem, zanim wystawimy samochód na aukcję, pojechać na najbliższą stację kontroli pojazdów i sprawdzić stan podzespołów oraz podwozia. Wtedy możemy dostosować do tego cenę auta lub ewentualnie zdecydować, czy chcemy część usterek jeszcze naprawić. Można poprosić diagnostę o sprawdzenie karoserii miernikiem lakieru, żeby nikt nas nie zaskoczył podczas sprzedaży.

Sprzedajesz, bo za dużo pali? Może LPG? Sprzedajesz, bo za dużo pali? Może LPG?

Dobre zdjęcia to podstawa przy sprzedaży samochoduTo, co przyjazne dla oka, przyciąga naszą uwagę. Zadbaj więc o to, żeby zdjęcia samochodu były atrakcyjne i dobrej jakości. Nie rób zdjęć byle zrobić, nie rób zdjęć w brzydką pogodę - poczekaj na słoneczny dzień, pojedź w ładne miejsce, na przykład park. Ważne, aby tło nie rozpraszało, ale dodawało przyjaznego klimatu. Pokaż samochód z każdej strony i skup się na szczegółach. Dokładne zdjęcia kół, błotników, tapicerki czy przycisków dobrze wpłyną na odbiór ogłoszenia. Kupujących ciekawią detale, które oddadzą stan auta.

Po zrobieniu zdjęć można je lekko obrobić. Poprawić kontrast czy jasność, co zdecydowanie sprawi, że będą one bardziej widoczne spośród setek innych. Pamiętaj jednak, aby nie retuszować zdjęć, bo to, co ukryjesz na fotografii i tak wyjdzie na oględzinach.

Sprzedaż samochodu to droga przez mękę Sprzedaż samochodu to droga przez mękę

Jeśli nie masz dobrego telefonu czy aparatu, można oddać samochód w ręce specjalnych firm, które zajmują się przygotowaniem czterech kółek do sprzedaży. Wyczyszczą auto, nałożą wosk, aby ładnie się błyszczał i zrobią profesjonalne zdjęcia aparatem wysokiej jakości. Taka usługa może być pomocna, ale nie jest konieczna. Również wiąże się z dodatkowym wydatkiem, ale dzięki temu masz pewność świetnych zdjęć.Pamiętaj również o dobrze napisanej treści ogłoszenia. O tym, jak je napisać, przeczytasz w poniższym artykule.

Jak napisać dobre ogłoszenie sprzedaży auta? Jak napisać dobre ogłoszenie sprzedaży auta?
Jakub Pajka

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (37)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Event w Audi City Gdańsk

warsztaty, dni otwarte

Pomorska Giełda Modeli Samochodów

Wystawa amerykańskich aut zabytkowych "Made in USA 2"

zlot

Sprawdź się

Sprawdź się

W którym mieście znajduje się siedziba Porsche?

 

Najczęściej czytane