• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Podręcznikowy korytarz życia na Obwodnicy Trójmiasta

mJ
16 maja 2023, godz. 06:00 
Opinie (30)
Pożar auta na obwodnicy, 14.05.2023. Kierowcy utworzyli korytarz życia. Pożar auta na obwodnicy, 14.05.2023. Kierowcy utworzyli korytarz życia.

Korytarz życia pozwala służbom ratowniczym szybciej dojechać do miejsca zdarzenia. Dziś kierowcy są coraz bardziej świadomi, choć wciąż wielu z nich zapomina o stosowaniu się do obowiązku. W niedzielę, podczas pożaru samochodu osobowego na trójmiejskiej obwodnicy, kierowcy stworzyli niemal podręcznikowy korytarz życia.


Czy kierowcy tworzą korytarze życia?

Od 6 grudnia 2019 roku jazda na suwak i korytarz życia są obowiązkowe.

W niedzielę, 14 maja, na trójmiejskiej obwodnicy doszło do pożaru auta osobowego. O zdarzeniu poinformowali nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Jeden z nich opublikował zdjęcie, na którym widać efektywnie utworzony korytarz życia, za co kierowcom należą się pochwały, bo mimo wszystko nie jest to częsty widok na polskich drogach.

Zasada tworzenia korytarza życiaKierowcy mają obowiązek tworzenia wolnej przestrzeni dla pojazdów uprzywilejowanych oraz ustępowania im pierwszeństwa przejazdu, w tym właściwy kierunek zmiany pasa ruchu w celu stworzenia korytarza życia. Jeśli widzisz, że droga zaczyna się korkować - zjedź do krawędzi drogi. Nie czekaj na sygnał dźwiękowy służb.

Kierowcy muszą stosować się do "zasady prawej dłoni". W jej myśl pojazdy znajdujące się na skrajnym lewym pasie będą miały obowiązek zjechania do lewej krawędzi jezdni, natomiast kierujący pojazdami znajdującymi się na pozostałych pasach drogi będą musieli zjechać maksymalnie do prawej strony.

Jak prawidłowo tworzyć korytarz życia?Jazda na suwak to czasami chamskie wpychanie Jazda na suwak to czasami chamskie wpychanie
Jazda na suwak: częste błędy kierowców Jazda na suwak: częste błędy kierowców
mJ

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Przejazd historycznego pociągu z lat 70-tych

30 - 260 zł
spotkanie

Sprawdź się

Sprawdź się

Czym jest Autodrom Pomorze?

 

Najczęściej czytane