Lancia Thesis (produkowany od 2001) (4 opinie)

Lancia Thesis łączy w sobie tradycję, innowację i włoski styl. Prawdziwy samochód w świecie zwykłych maszyn. Takie jest odczucie przy prowadzeniu Lancii Thesis. Nie jest to jedynie wynik procesu produkcyjnego, ale najczystszy wyraz filozofii, pasji, pragnienia. Odnowiona linia nawiązuje w swej tradycji do najpiękniejszego okresu historii motoryzacji, lat '30 i '40. Thesis jest samochodem, o zadziwiających rozwiązaniach technologicznych i wyrafinowanych detalach wykonanych niemalże z rzemieślnicza precyzją. Samochód o bogatej osobowości, który w jak najlepszy sposób wyraża sztukę życia.

Designe
Lancia Thesis reprezentuje najwyższy poziom wizjonerskiego myślenia na temat projektowania samochodów. To flagowy model marki - luksusowa limuzyna, odwołująca się do elegancji i najnowszej technologii.
Włoscy styliści stworzyli nietuzinkowe nadwozie, które cenione jest za swoją finezję i piękno. Już pierwsze spojrzenie pozwala zauważyć indywidualne cechy, odróżniające samochód od innych marek w tej klasie. To samochód charakteryzujący się pionową osłoną chłodnicy i romboidalnymi reflektorami. Tył podkreślają innowacyjne lampy zespolone, w których w miejsce żarówek zastosowano diody. Światła podczas dnia sprawiają wrażenie dwóch chromowanych dekoracji, w nocy prezentują się jak jedna czerwono-pomarańczowa linia.
Pod efektownym nadwoziem kryje się klasyczna limuzyna - wygodna, bezpieczna, dobrze wyciszona, z wnętrzem wykonanym z najwyższej jakości materiałów. Skórzana tapicerka i połysk drewnianych elementów nadają wnętrzu unikalny charakter.

Komfort
Podróż Lancią Thesis sprawia niemałą przyjemność. Wnętrze jest wyjątkowo przestronne. Odległości pomiędzy przednim, a tylnym rzędem siedzeń sprawiają, że jazda autem pozwala odprężyć się wszystkim pasażerom. Zawieszenie zostało ustawione z myślą o maksymalnej wygodzie podróżnych. Komfort jazdy zapewnia system "Skyhook" elektronicznie sterujący zawieszeniem. Z jednej strony Thesis pozwala zapomnieć o wszechobecnych na naszych drogach dziurach, z drugiej zaś sprawnie radzi sobie na autostradach.

Fotele prezentują najnowsze osiągnięcie na polu wygody i ergonomii. W wybranych wersjach na życzenie proponowane są ciekawe i niespotykane dotąd funkcje jak wentylacja, samoczynne dopasowanie kształtu i masaż. Pierwsza z nich jest możliwa dzięki trzem wentylatorom wytwarzającym strumień powietrza skierowany na pasażera, natomiast dopasowanie kształtu polega na samoczynnym dopasowaniu do postury siedzącego poduszek siedzenia i oparcia, które wykonują jednocześnie lekki masaż poprzez wypełnianie i opróżnianie powietrza z poduszek w kilkuminutowych cyklach.

Przestronność tylnej części wnętrza pojazdu flagowego Lancia jest jedną z najlepszych w tym segmencie. To przestrzeń zarezerwowana dla klienta, który nie prowadzi osobiście swojej Thesis i wymaga otoczenia o odpowiedniej elegancji i powadze. Dlatego na przykład zamontowano tu osobne nawiewy powietrza i przewidziano możliwość niezależnego od części przedniej ustawienia temperatury i natężenia nawiewu. Pośrodku tylnej kanapy znajduje się duży składany podłokietnik, w którym może zostać zamontowany pilot sterowania zestawem Hi-Fi.

Wśród materiałów, wszystkich pierwszej jakości, wyróżnia się skóra, l`Alcantara® i wełna - niezwykłe wykończenie przypominające słynne "sukno Lancia" z przeszłości. Materiały pokrywają fotele i środkowy pas biegnący wokół kabiny dodatkowo zaakcentowany przez wstawki z surowego mahoniu o widocznych naturalnych słojach.

W efekcie uzyskano wnętrze, gdzie pojęcie komfortu ustępuje miejsca pojęciu dobrego samopoczucia rozumianego nie tylko jako przyjemność fizyczna, ale i psychiczna. Na pokładzie Lancia Thesis, przyjemność odbierana jest wszystkimi zmysłami, ponieważ dźwięk i powietrze (a także światło) docierają do pasażerów zawsze w sposób pośredni, nigdy natrętny. Dźwięk rozchodzi się z 11 głośników nowoczesnego systemu Hi-Fi marki Bose®, powietrze wypływa z obszernego mikroperforowanego pasa w górnej części deski rozdzielczej. Centralka elektroniczna automatycznego klimatyzacji "wielostrefowej" zapewnia jednocześnie zróżnicowanie temperatury i dopływu powietrza w różnych częściach kabiny. Otwierany dach zawiera ogniwa słoneczne zasilające wentylację samochodu podczas postoju na słońcu. A dodatkowa nagrzewnica, który można dowolnie programować, zapewnia przyjemne ciepło w kabinie również w najzimniejsze dni.

Silniki
Lancia Thesis posiada pięć silników: trzy benzynowe (2.0 20v Turbo Soft o mocy 185 KM, 2.4 20v o mocy 170 KM i 3.2 V6 24v o mocy 230 KM) i dwa turbodiesle z technologią "Common Rail" (2.4 JTD o mocy 150 KM i 2.4 Multijet 20v o mocy 175 KM).

Wersje 3.2 V6, 2.4 20v i 2.4 Multijet 20v są dostępne zarówno z automatyczną 5 - biegową skrzynią biegów Comfortronic jak również z mechaniczną 6 - biegową skrzynią biegów.

Bezpieczeństwo
Pod względem bezpieczeństwa dynamicznego Lancia Thesis oferuje najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne zapewniające panowanie nad pojazdem: od hamulców po napęd. W całej gamie seryjnie zamontowano system ESP ( włączający się w razie zagrożenia stabilności pojazdu i pomagający kierowcy opanować samochód), ASR (zmniejszający poślizg kół napędzających przy niskiej przyczepności nawierzchni) oraz MSR (zapobiegający zablokowaniu kół przy gwałtownej redukcji biegu na śliskiej drodze). Ta niezwykła limuzyna jest wyposażona również w najnowocześniejszy system ABS ze zintegrowanym elektronicznym rozdzielaczem siły hamowania EBD, i jako jedna z pierwszych w świecie oferuje seryjnie nowy rodzaj elektronicznego hamulca ręcznego EPB (Electric Parking Brake).

Pod względem bezpieczeństwa pasywnego nowy model Lancii oferuje pełne zabezpieczenie począwszy od podwozia zaprojektowanym pod kątem zdolności do tłumienia siły ewentualnych uderzeń. Następnie należy wymienić urządzenia służące wyłącznie bezpieczeństwu: osiem poduszek powietrznych, w tym dwie to poduszki wielofazowe, pięć trzypunktowych pasów bezpieczeństwa z napinaczach (za wyjątkiem środkowego miejsca na tylnej kanapie) oraz z ogranicznikami obciążenia; pięć zagłówków, układ przeciwpożarowy Fire Prevention System. Nie można zapomnieć o systemach zabezpieczających samochód przed kradzieżą i włamaniem: Lancia CODE drugiej generacji, dead-lock, alarm włączający się przy próbie podniesienia lub pochylenia samochodu i przeciwwłamaniowe szyby boczne EPG.

Dane techniczne:

Silniki: 2.0 20v turbo soft 308 Nm przy 2200 obr./min 185 KM przy 5500 obr. / min., 2.4 JTD

niezawodność
4.2
komfort
5.0
ekonomia
3.5
wrażenia z jazdy
5.0
Średnia ocen
4.4

Inne modele marki Lancia:

Musa, Thesis,

Foto Moto

  Opinie (4)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.