Wiadomości

stat

Niecodzienna dostawa w BMG Goworowski. Cztery auta i... 2284 KM

Niecodzienna dostawa aut w salonie BMG Goworowski
Niecodzienna dostawa aut w salonie BMG Goworowski fot. Igor Podsiadło

Tak spektakularnej dostawy nowych aut w Trójmieście dawno nie było. W poniedziałkowy wieczór pod gdyńskim salonem BMG Goworowski zaparkowała laweta, która dostarczyła dealerowi cztery Mercedesy-AMG z rodziny GT. Łączna moc przesyłki z Affalterbach to aż 2284 KM, a cena... to blisko 3,5 mln zł.Można powiedzieć, że był to nieco spóźniony Dzień Chłopaka, bo tak mocarne dostawy aut w Trójmieście zdarzają się niezwykle rzadko. Pod salonem przy ul. Łużyckiej 9 zaparkowały cztery piekielnie szybkie i horrendalnie drogie Mercedesy-AMG po kuracjach odmładzających. To dwa egzemplarze GT C, GT R oraz topowy GT R Pro.

I to właśnie ostatni z modeli przyćmił nieco pozostałe egzemplarze, bo Mercedes-AMG GT R Pro zawitał do Trójmiasta po raz pierwszy w historii. To najszybsze AMG w historii. To w zasadzie samochód wyczynowy, któremu bardzo blisko do świata wyścigów. Te aspiracje potwierdził na północnej pętli, na której "wykręcił" rewelacyjny czas przejazdu: 7 minut i 4 sekundy.

Inżynierowie AMG wsadzili pod maskę GT R Pro dokładnie ten sam silnik, który pracuje w mniej wyczynowym GT R. To czterolitrowe V8, które rozwija moc 585 KM oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 318 km/h, a sprint do "setki" zajmuje zaledwie 3,6 s.

Mercedes SLS 63 AMG: biały kruk i inwestycja za 900 tys. zł


Mercedes-AMG GT R Pro premierowo w Trójmieście
Mercedes-AMG GT R Pro premierowo w Trójmieście fot. Igor Podsiadło
Przyglądając się modelowi GT R Pro od razu widać, że jest to bardziej umięśniony kuzyn pozostałych modeli z rodziny GT. Dodatkowe spoilery, wloty powietrza, elementy z włókna węglowego oraz kute felgi, a do tego - czego już gołym okiem nie widać - wyczynowe zawieszenie, lepsza aerodynamika i większa siła docisku - oto cały Mercedes-AMG GT R Pro. Nie jest tajemnicą, że to auto zostało zbudowane na cennych doświadczeniach inżynierów AMG, które zdobyli w wyścigowych klasach GT3 i GT4.

GT R Pro zostanie wyprodukowany w limitowanej liczbie 750 sztuk. Jeden z egzemplarzy trafił do Gdyni i niedługo zostanie przekazany szczęśliwemu właścicielowi. Dobra wiadomość jest taka, że auto prawdopodobnie zostanie w Trójmieście. Cena tego muskularnego modelu rozpoczyna się od kwoty 1 mln 130 tys. zł.

Trzy pozostałe Mercedesy-AMG, które w poniedziałek przyjechały do Gdyni prosto z Affalterbach, to: GT R (585 KM) oraz dwa egzemplarze GT C (557 KM). Tutaj też mamy dobrą wiadomość: wszystkie trzy auta są dostępne i może je... kupić.

AMG Brand Center Gdańsk oficjalnie otwarte


Mercedes AMG GT R w kolorze solar beam yellow
Mercedes AMG GT R w kolorze solar beam yellow fot. Igor Podsiadło

Sprawdź się

Do którego koncernu motoryzacyjnego należy marka Porsche?