Wiadomości

Ograniczniki prędkości do 180 km/h w samochodach Volvo już latem

Wprowadzenie ogranicznika prędkości do 180 km/h budzi spore kontrowersje wśród zmotoryzowanych.
Wprowadzenie ogranicznika prędkości do 180 km/h budzi spore kontrowersje wśród zmotoryzowanych. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Ten temat przewija się od dobrych kilku lat, ale zdaje się, że w końcu doczekaliśmy się jego realizacji. Volvo zaczęło montować ograniczniki prędkości do 180 km/h w swoich samochodach. Pierwsze egzemplarze aut z ogranicznikami trafią do Trójmiasta już latem.Czy wprowadzenie ograniczników prędkości do 180 km/h to dobry pomysł?

oczywiście, że tak, brawo Volvo 32%
raczej tak, to może być dobry ruch ze strony Volvo 12%
raczej nie, myślę, że sporo klientów odwróci się od tej marki 16%
nie, to kompletny absurd i strzał w stopę producenta 40%
zakończona Łącznie głosów: 879
Volvo to od wielu lat synonim bezpieczeństwa. Marka, która wyznacza pewne trendy. Teraz Szwedzi chcą zapoczątkować pewną rewolucję w motoryzacji. Właśnie montują w swoich modelach ograniczniki prędkości. A to oznacza, że nowymi samochodami marki Volvo nie pojedziemy szybciej niż 180 km/h.

- Firma Volvo Cars dotrzymała obietnicy złożonej w ubiegłym roku: wszystkie samochody produkowane od 2020 roku mają elektronicznie ograniczoną prędkość maksymalną do 180 km/h. Pierwsze auta do klientów trafią prawdopodobnie już w lipcu - tłumaczy Agata Marszał z Volvo Drywa.
Warto dodać, że aktualnie między producentami aut obowiązuje porozumienie, na mocy którego prędkości w autach są ograniczone elektronicznie do 250 km/h.

Volvo to synonim bezpieczeństwa. Szwedzi chcą jeszcze bardziej zrewolucjonizować motoryzację pod kątem bezpieczeństwa właśnie.
Volvo to synonim bezpieczeństwa. Szwedzi chcą jeszcze bardziej zrewolucjonizować motoryzację pod kątem bezpieczeństwa właśnie. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Cel: zero ofiar śmiertelnych- Opinie klientów są zdecydowanie podzielone. Musimy zatem przypomnieć priorytety naszej marki. Głównym z nich jest bezpieczeństwo, a nie prędkość. Wprowadzenie ogranicznika do 180 km/h stanowi element programu "Wizja 2020", którego głównym założeniem jest zredukowanie do zera liczby śmiertelnych wypadków z udziałem aut Volvo jeszcze przed końcem 2020 roku - dodaje.

Czy klienci odwrócą się od Volvo?Volvo wprowadzając budzące kontrowersje kierowców ograniczniki, raczej nie obawia się, że klienci nagle odwrócą się od marki. Ponad wszystko stawia bezpieczeństwo.

- Na pewno znajdą się niezadowoleni klienci. Warto jednak przypomnieć, że dopuszczalna prędkość na drogach jest dużo niższa, niż wprowadzona przez Volvo. Przecież w Europie tylko na niektórych niemieckich autostradach można legalnie pojechać szybciej niż 140 km/h - przypomina Marszał.
Volvo ma jeden cel: ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych w swoich autach do zera.
Volvo ma jeden cel: ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych w swoich autach do zera. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl
Wprowadzenie ograniczników sprawi, że nawet ponad 300-konne modele, które przecież ma w swojej ofercie Volvo, pojadą maksymalnie 180 km/h.

- Każdy model Volvo ma teraz ograniczenie prędkości do 180 km/h oraz funkcję Care Key. Care Key to funkcja, która pozwala właścicielowi lub głównemu użytkownikowi Volvo zaprogramować dodatkowe ograniczenia prędkości maksymalnej. Można ich użyć, gdy pożyczamy samochód innym członkom rodziny lub młodszym, niedoświadczonym kierowcom - zakończyła Agata Marszał.
Pytanie, czy w ślady Volvo pójdą także inni producenci aut.
Pytanie, czy w ślady Volvo pójdą także inni producenci aut. fot. Michał Jelionek / Trojmiasto.pl

Opinie (164) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

4MOTION to napęd na wszystkie koła stosowany przez którego producenta?