Renault Kangoo (produkowany od 2003 do 2007) (41 opinii)

Zaprezentowany na salonie genewskim i wprowadzony do produkcji w 1997 roku dołączył do produkowanych przez konkurencję Partnera i Berlingo. Jednakże wprowadził do tej rywalizacji coś nowego: możliwość montażu lewych, przesuwnych drzwi oraz uchylnej pokrywy w tylnej części dachu w dostawczej wersji Express. Niby nic wielkiego, ale ułatwienia duże.

Przestrzeni w Kangoo jest pod dostatkiem: szerokość we wnętrzu auta to ponad 1400 mm, a odległość siedzisk kierowcy i pasażerów od sufitu - 120 cm. Można wsiadać w kapeluszu. Możliwości załadunkowe auta są również imponujące: od 650 do prawie 3.000 dm3 przestrzeni pojemności bagażowej w Expressie. Wszystkie siedziska można łatwo zdemontować (w wersji dostawczej - również złożyć prawe przednie pasażera i zabezpieczyć się dodatkową kratką przeciwko zsuwaniu towaru na kierowcę). Długość przewożonych przedmiotów, które możemy umieścić wewnątrz auta to 170 cm, przy złożonym siedzeniu pasażera - nawet 250 cm. Masa przewożonych towarów nie powinna przekroczyć 625 kg, a w wersji wzmocnionej - aż 800 kg.

Oprócz wspomnianych udogodnień, czyli lewych przesuwnych drzwi oraz uchylnej części dachu auto można zamówić z tylną klapą uchylaną do góry lub dwuskrzydłowymi, niesymetrycznymi drzwiami uchylanymi na boki aż do kąta 180 st.

W Kangoo nie mamy możliwości regulacji położenia kierownicy, za to jest poduszka powietrzna dla kierowcy, wspomaganie układu kierowniczego, elektryczne lusterka wsteczne z eliminacją martwego pola. Auto ma wiele schowków, a nad szybą przednią znajdziemy półkę na drobne przedmioty. Choć wewnątrz auto nie jest limuzyną, to zostało jednak zaprojektowane ergonomicznie i funkcjonalnie. Właśnie tak, aby być poręcznym autem osobowo-dostawczym.

Dostępnymi silnikami są 1.2, 1.4 oraz 1.9 dTi.

niezawodność
3.5
komfort
3.1
ekonomia
3.6
wrażenia z jazdy
3.8
Średnia ocen
3.5

Inne modele marki Renault:

19, Captur, Espace, Kangoo, Laguna, Megane, Modus, Scenic, Thalia, Twingo,

Foto Moto

  Opinie (41)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.