Renault Laguna (produkowany od 2001 do 2007) (439 opinii)

Lagunę można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Wyraźna i czytelna linia, szerokie nadkola podkreślają mocny i zdecydowany charakter tego auta. Lekkie linie budzą wrażenie mocy. Wydaje się gotowa do skoku.
Wnętrze Laguny jest jasne i przestronne. Deska rozdzielcza o wyraźnie zaznaczonych krzywiznach wydaje się zarazem lekka i dynamiczna. Kolory i materiały zostały starannie dobrane. Troska o szczegóły przejawia się np. w możliwości regulacji oświetlenia (w zależności od wersji).
Przyjazna kabina, komfort. Przyjemność przebywania we wnętrzu Laguny
.

Komfort
Automatyczna klimatyzacja uwzględnia, dzięki czujnikom nasłonecznienia, panującą na zewnątrz temperaturę, co ułatwia utrzymanie we wnętrzu temperatury zadanej przez kierowcę.
System ESP dokonuje automatycznej korekty toru jazdy. Wraz z uzupełniającą go funkcją kontroli podsterowności pozwala uniknąć wypadnięcia z trasy zarówno na skutek gwałtownej utraty przyczepności jak i też zbyt ostro pokonywanego zakrętu.
Znika kluczyk zastąpiony kartą elektroniczną. Wraz z kartą „hands free” wszystko staje się prostsze – otwieranie, zamykanie, uruchamianie samochodu oraz regulacja ustawień.
Dzięki czujnikom umieszczonym w zaworach kół, system kontroli ciśnienia w oponach ostrzega kierowcę w czasie rzeczywistym o spadku ciśnienia lub przebiciu opony.

Bezpieczeństwo
Sprawdź ciśnienie w oponach. Wystarczy jeden rzut oka. System kontroli ciśnienia w oponach podaje informacje o jego stanie na desce rozdzielczej (w zależności od wersji).
ABS współpracuje z elektronicznym korektorem siły hamowania. W połączeniu z tymi układami system wspomagania nagłego hamowania pozwala na maksymalne skrócenie drogi hamowania.
Dzięki systemowi dynamicznej kontroli toru jazdy ESP (z funkcją ASR) masz gwarancję zachowania kontroli nad pojazdem niezależnie od warunków na drodze.
Laguna jako pierwszy samochód uzyskała wyjątkową ocenę 5 gwiazdek w crash testach Euro-NCAP.
Bezpieczeństwo osób siedzących z przodu zapewniają pasy bezpieczeństwa i poduszki samoczynnie dostosowujące się do siły zderzenia. W zależności od przypadku wybierana jest mniejsza lub większa poduszka. Jednocześnie 2 napinacze naciągają pas kierowcy, dociskając jego ciało do fotela. Nim nacisk pasa na klatkę piersiową stanie się zbyt silny uruchamia się ogranicznik napięcia.
W przypadku zderzenia bocznego uruchamiają się poduszki kurtynowe. Chronią one głowy osób siedzących z przodu i z tyłu.
Konstrukcja Laguny chroni kabinę przed uszkodzeniem zarówno na wysokości głowy i klatki piersiowej jak i nóg. Wykonana jest z nowego gatunku stali charakteryzującego się wyższą wytrzymałością i sztywnością oraz mniejszą masą.
Boki Laguny zostały wzmocnione na wysokości środkowego słupka i poprzeczki dachowej. W tylne siedzenia wbudowano element zapobiegający nurkowaniu i eliminujący ryzyko wsunięcia się pasażera pod pas podczas zderzen

Akcesoria
Poprzeczki dachowe Harmony
Zestaw dwóch poprzeczek zaprojektowany przez Design Renault. Dostarczane z kluczem umożliwiającym szybki i prosty montaż. Wyposażone w zamek. Maks. dopuszczalne obciążenie: 70 kg.

Dywanik BACQUET 3D
Dywaniki welurowe dostosowane do wymiarów podłogi. W kolorze grafitowym, z nazwą modelu. Komplet 4 dywaników.

Fotelik Easy Fix
System Isofix pozwala na zamocowanie fotelika dziecięcego Easy Fix bezpośrednio do klamer wbudowanych w siedzenie samochodu (zapewniających lepsze mocowanie). Możliwość regulacji kąta pochylenia (3 położenia) oraz ustawienia tyłem do kierunku jazdy (dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do ok. 2 lat, ważących do 13 kg) i przodem do kierunku jazdy (13- 18 kg, do ok. 4 lat).

Alarm
Dodatkowy alarm uzupełniający funkcję blokady zapłonu. Sterowany falmi radiowymi za pomocą kluczyka (montaż fabryczny). Zabezpieczenie antywłamaniowe i objętościowe.

niezawodność
4.0
komfort
4.7
ekonomia
4.2
wrażenia z jazdy
4.6
Średnia ocen
4.4

Inne modele marki Renault:

19, Captur, Espace, Kangoo, Laguna, Megane, Modus, Scenic, Thalia, Twingo,

Foto Moto

  Opinie (439)

  Dodaj opinię

  Dodaj opinię

  Odpowiedz

  Regulamin dodawania opinii

  zamknij

  Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.